Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ Կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են 2025 թվականի պետական բյուջեի նախագիծն ու հարկաբյուջետային շրջանակը:
Ֆինանսների նախարարի պաշտոնը զբաղեցնող Վահե Հովհաննիսյանը նախ ներկայացրել է տնտեսական և հարկաբյուջետային ընթացիկ զարգացումները, բյուջեի մակրոտնտեսական շրջանակը, որոնց հիման վրա մշակվել է պետբյուջեի նախագիծը:
Վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ մանրամասներ են ներկայացվել ոլորտային ծախսերի և ըստ գերատեսչությունների առաջարկվող չափաքանակների վերաբերյալ: Անդրադարձ է կատարվել նաև ՀՀ Կառավարության առաջնահերթություններին և նպատակադրումներին, հարկեր/ՀՆԱ հարաբերակցության բարելավմանը, հարկաբյուջետային քաղաքականության կանխատեսումներին:
2025թ. պետական բյուջեի նախագծի առնչությամբ ծավալվել է մտքերի փոխանակություն, ներկայացվել են մի շարք հարցադրումներ և առաջարկություններ:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է բոլոր գերատեսչությունների կողմից բյուջեով նախատեսված ծրագրերի և միջոցառումների արդյունավետ իրականացման անհրաժեշտությունը: Ամփոփելով խորհրդակցությունը՝ Փաշինյանը հանձնարարել է պետբյուջեի նախագիծը բերել վերջնական տեսքի՝ հաշվի առնելով խորհրդակցության ընթացքում ներկայացված առաջարկություններն ու դիտարկումները:

Никол Пашинян поручил доработать проект государственного бюджета
В правительстве под председательством Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены проект государственного бюджета на 2025 год и бюджетно-налоговые рамки.
Как сообщили в правительстве Армении, министр финансов Республики Армения Ваге Ованнисян сначала представил текущие экономические и фискальные развития, макроэкономические рамки бюджета, на основе которых был разработан проект государственного бюджета.
Была представлена ​​подробная информация о расходах по отраслям и предлагаемых суммах по ведомствам. Были также затронуты приоритеты и цели правительства Республики Армения, улучшение соотношения налогов к ВВП и прогнозы фискальной политики.
Состоялся обмен идеями относительно проекта государственного бюджета на 2025 год, был представлен ряд вопросов и предложений.Никол Пашинян подчеркнул необходимость эффективной реализации всеми ведомствами программ и мероприятий, которые запланированы бюджетом. Подводя итоги совещания, премьер-министр поручил доработать проект государственного бюджета с учетом представленных предложений и наблюдений.