Խորհրդարանը հավանություն է տվել Վրաստանում ԼԳԲՏ քարոզչությունն արգելող օրինագծերի փաթեթին
Վրաստանի խորհրդարանը երրորդ և վերջին ընթերցմամբ ընդունել է օրինագծերի փաթեթ՝ «Ընտանեկան արժեքների և անչափահասների պաշտպանության մասին» օրենքի նախագիծը և 17 օրենքներում փոփոխությունները, որոնք արգելում են ԼԳԲՏ քարոզչությունը երկրում։
Նոր օրենքի նախագծի համաձայն՝ արգելված է միասեռ ամուսնությունները, սեռափոխության բժշկական ընթացակարգերը, ոչ հետերոսեքսուալ անձանց կողմից երեխաների որդեգրումը, կրթական հաստատություններում և լրատվամիջոցներում ԼԳԲՏ քարոզչությունը և հանրահռչակումը, ԼԳԲՏ հանրահռչակման ցույցերը և այլն։
«Ընտանեկան արժեքների և անչափահասների պաշտպանության մասին» օրենքի նախագծի նման նախաձեռնությունը, որն այդքան համակողմանիորեն արտացոլում է մեր հասարակության կարգն ու շահերը, հազվադեպ է»,-«Սպուտնիկ Գրուզիան» հայտնում է, որ այդ մասին ասել է իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության պատգամավոր Ռատի Իոնատամիշվիլին։
Նրա խոսքով, վրաց ժողովրդի համար ընտանեկան արժեքների և անչափահասների պաշտպանությունը շատ կարևոր է, ինչը հաստատում է այն մարդկանց թիվը, որը մայիսի 17-ին՝ Ընտանիքի սրբության և ծնողների նկատմամբ հարգանքի օրը և երկրի տարբեր քաղաքներում փողոց էին դուրս եկել։

Парламент Грузии утвердил пакет законопроектов о запрете пропаганды ЛГБТ в стране
Парламент Грузии в третьем, окончательном чтении принял пакет законопроектов – проект закона «О защите семейных ценностей и несовершеннолетних» и исходящие поправки в 17 законов, которые предполагают запрет на пропаганду ЛГБТ в стране. Об этом пишет Sputnik Грузия.
Согласно проекту нового закона, запрещаются однополые браки, медицинские манипуляции по смене пола, усыновление детей негетеросексуальными людьми, пропаганда и популяризация ЛГБТ в образовательных учреждениях и СМИ, манифестации в целях популяризации ЛГБТ и так далее.
«Подобная инициатива, как проект закона "О защите семейных ценностей и несовершеннолетних", которая так всесторонне отражает заказ и интересы нашего общества, является редкостью», – сказал депутат от правящей партии «Грузинская мечта» Рати Ионатамишвили.
По его словам, подтверждением того, что защита семейных ценностей и несовершеннолетних очень важна для грузинского народа, является количество людей, которое вышло на улицы в разных городах страны 17 мая в День святости семьи и уважения к родителям.
Ионатамишвили подчеркнул, что из-за рассмотрения и работы над проектом нового закона «О защите семейных ценностей и несовершеннолетних» из парламента «сбежала оппозиция».