Մել Գիբսոնի «Քրիստոսի չարչարանքները» ֆիլմը շարունակություն կունենա
Մել Գիբսոնի «Քրիստոսի չարչարանքները» ֆիլմը կունենա շարունակություն։ ԶԼՄ-ների տվյալներով, ֆիլմի նկարահանումները կարող են սկսվել 2025 թվականի առաջին կեսին։
«Քրիստոսի չարչարանքները» ֆիլմի շարունակությունը կթողարկվի «Հարություն» ենթավերնագրով։ Ֆիլմի ռեժիսորը կրկին Մել Գիբսոնն է։ Ռեժիսորն այժմ գտնվում է Մալթայում, որտեղ հարմար վայրեր է փնտրում նկարահանումների համար։
kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, Հիսուս Քրիստոսի դերում կրկին հանդես կգա Ջեյմս Կևիզելը։ Ֆիլմի ստեղծման պլանների մասին Գիբսոնը հայտարարել էր դեռ 2016 թվականին։ Նախատեսվում էր, որ նկարահանումները կսկսվեն 2024 թվականի հունվարին, սակայն ավելի ուշ գրաֆիկը փոխվեց։
Հիսուս Քրիստոսի երկրային կյանքի վերջին ժամերի մասին պատմող «Քրիստոսի չարչարանքները» ֆիլմի առաջին մասը թողարկվել է 2004 թվականին։ 30 միլիոն դոլար բյուջեով ֆիլմը հավաքել է 612 միլիոն դոլար։
Ֆիլմը նկարագրում է Հիսուս Քրիստոսի չարչարանքները և այն իրադարձությունները, որոնք տեղի են ունեցել նրա երկրային կյանքի վերջին տասներկու ժամերի ընթացքում՝ սկսած Ձիթենյաց այգում նրա աղոթքից մինչև խաչելությունը։ Ֆիլմի յուրահատկությունն այն է, որ նկարահանված է արամեերեն, եբրայերեն և լատիներեն լեզուներով։

Mel Gibson scouting locations in Europe for 'The Passion of the Christ' sequel
Mel Gibson is in Europe scouting locations for a sequel to his 2004 biblical blockbuster “The Passion of the Christ” — which could mean that the film’s long-gestating followup is actually going to get made, Variety reports.
Earlier this week Gibson reportedly toured Malta with a production team and subsequently arrived in the Southern Italian region of Puglia where he visited various rural locations, including the ancient towns of Ginosa, Gravina Laterza and Altamura, Puglia Film Commission director Antonio Parente said.
“All we can confirm is they were scouting locations recently,” Gibson’s publicist, Alan Nierob, told Variety in an email, adding that there is “not a lot to discuss at this early stage.”
Nierob also specified that any casting details of the “Passion of the Christ” sequel, titled “Passion of the Christ: Resurrection,” are premature.
Gibson has reportedly been working for years on the sequel’s script with “Braveheart” screenwriter Randall Wallace, who in a video interview with ORMI Media in April said the screenplay was completed, and that Jim Caviezel was going to come back to star as Jesus.
Mel Gibson’s latest film as a director, suspense thriller “Flight Risk,” toplining Mark Wahlberg, will be released Stateside by Lionsgate on Jan. 24.