Իշխանությունը նպատակաուղղված պարտության է տարել պետությանը՝ նաև Հայաստանը դարձնելով խոցելի. Տիգրան Աբրահամյան
12:04 27/09/2024
«Փաշինյանի ինքնախոստովանությունը, թե իր մեղավորությունն այն էր, որ 2018 թվականին անկեղծ չի եղել հասարակության հետ և չի ասել, որ իր պատկերացումներում Արցախը պետք է լինի Ադրբեջանի կազմում, արդեն բավարար է համոզվելու, որ 2020 թվականի պատերազմում հաղթելու նպատակ չի դրվել և պարտությունը երաշխավորված է եղել:
Իշխանությունը նպատակաուղղված պարտության է տարել պետությանը ոչ միայն Արցախը հանձնելով, այլ Հայաստանը դարձնելով խոցելի, ինչն էլ հետագայում ճանապարհ բացեց ՀՀ տարբեր հատվածների նկատմամբ ադրբեջանական ագրեսիայի և մեծաթիվ զոհերի արձանագրման վրա»:

Тигран Абрамян: Власть целенаправленно вела государство к поражению, сделав и Армению уязвимой
«Признания Никола Пашиняна – мол, его вина заключалась в том, что он в 2018 году не был искренен с общественностью и не сказал, что в его представлениях  Арцах должен быть в составе Азербайджана, – достаточно, чтобы убедиться в том, что никакой цели выиграть войну 2020 года не ставилось и поражение было гарантировано», –  написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
«Власть целенаправленно вела государство к поражению, не только сдав Арцах, но и сделав Армению уязвимой.
Это впоследствии открыло путь азербайджанской агрессии в отношении различных частей Армении, привело к многочисленным жертвам», – отметил Абрамян.