Որոշակի չափով ազգային խայտառակություն է, նսեմացման պահ. Օհանյանը՝ Փաշինյան-Էրդողան հանդիպման մասին
«44-օրյա պատերազմից 4 տարի է անցել, ու այս տարիներին ընդդիմությունը պայքարել է։ Գործիքակամզը տարբեր է եղել և ԱԺ ներս, և ԱԺ դուրս»,- «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում ասաց «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը։
Նա նշեց, որ ընդդիմադիր դաշտը բաց է, ընդդիմություն են տարբեր քաղաքական ուժեր, անհատներ, մտավորականներ, որոնք կարող են այդ տեղը լրացնել։
«Մեզ անհրաժեշտ է ավելի լայն համախմբում։ Այդ դեպքում կհասնենք հաջողության»,- ընդգծեց Օհանյանը։
Նա հայտնեց, որ ինքը և իրենց խմբակցությունից մի քանի պատգամավոր ստացել են Սրբալույս Մյուռոնի  արարողության հրավեր և մասնակցելու է։
Խոսելով Փաշինյան-Էրդողան հանդիպմանը մասին, նա ասաց. «Երբ հանդիպում ես մի պետության ղեկավարի հետ, որի երկիրը ցեղասպանություն է իրականացրել, աջակցել Արցախի ժողովրդի նկատմամբ  ցեղասպանություն, որոշակի չափով ազգային խայտառակություն է, նսեմացման պահը է։ Ոչ միայն Հայաստանի վրա են ճնշումները շարունակվում, նաև  թուրք-ադրբեջանական տանդեմը գտել է այն ղեկավարին, ով պարտվել է, ու նաև կոնկրետ  ճնշում, պարտադրանքներ իրականացնում են Փաշինյանի նկատմամբ Հայաստանի նկատմամբ առավելություններ ստանալու համար»։

«В определенной степени национальный позор, момент унижения»: Сейран Оганян – о встрече Пашиняна с Эрдоганом
«С 44-дневной войны в Арцахе прошло 4 года, и все эти годы оппозиция в Армении вела борьбу. Механизмы были различные – и в стенах Национального Собрания, и за пределами НС», – сказал в беседе с журналистами в воинском пантеоне «Ераблур» в Ереване руководитель парламентской фракции «Армения» Сейран Оганян.
«Нам нужна более широкая консолидация. В этом случае мы добьемся успеха», – сказал он.
Оганян сообщил также, что он и ряд депутатов НС от фракции «Армения» получили приглашение принять участие в церемонии переосвящения Кафедрального собора и чине освящения Святого Мира, они будут присутствовать в Первопрестольном Св. Эчмиадзине.
Коснулся Сейран Оганян и состоявшейся 24 сентября на полях 79-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН встречи Никола Пашиняна и президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана.
«Когда вы встречаетесь лицом к лицу с главой государства, страна которого совершила геноцид, содействовала геноциду в отношении народа Арцаха, это в определенной степени национальный позор, момент унижения.
Давление продолжается не только на Армению. Турецко-азербайджанский тандем нашел потерпевшего поражение лидера, и они также оказывают конкретное давление, принуждают Пашиняна, чтобы получить преимущества перед Арменией», – сказал Сейран Оганян.