Սերժ Սարգսյանն անհնարին է համարել ՀՀ գործող ապազգային կառավարիչների հետ նույն վայրում որևէ միջոցառման մասնակցելը
Սեպտեմբերի 28-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, հանդիսապետությամբ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, տեղի կունենա Սրբալույս Մյուռոնի օրհնության արարողությունը, սեպտեմբերի 29-ին, կվերաօծվի Մայր Տաճարը:
168.am-ը ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակին որոշ հարցեր է ուղղել՝ ճշտելու համար՝ արդյոք նա ստացե՞լ է հրավեր և ի՞նչ որոշում է կայացրել արարողություններին մասնակցելու վերաբերյալ:
«Այո, ՀՀ երրորդ նախագահը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից ստացել է հրավեր՝ ներկա գտնվելու սեպտեմբերի 28-ին և 29-ին նախատեսված արարողություններին՝ Սրբալույս Մյուռոնօրհնությանը և Մայր Տաճարի վերաօծմանը:
Սերժ Սարգսյանը հրավերի համար շնորհակալություն է հայտնել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին և տեղեկացրել, որ, ցավոք, չի կարող ներկա գտնվել այդ արարողություններին, քանի որ անհնարին է համարում Հայաստանի գործող ապազգային կառավարիչների հետ նույն վայրում որևէ միջոցառման մասնակցելը»,- ասել են ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակից։

Серж Саргсян считает невозможным участие вместе с действующими антинациональными управленцами Армении в каком-либо мероприятии
12:09 28/09/2024
В Первопрестольном Святом Эчмиадзине 28 сентября под предводительством Его Святейшества Гарегина Второго, Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян, состоится чин освящения Пресветлого Мирá, а 29 сентября состоится церемония переосвящения Кафедрального собора Святого Эчмиадзина.
Сайт 168.am направил ряд вопросов офису третьего президента Республики Армения Сержа Саргсяна для уточнения, получил ли он приглашение принять участие в вышеупомянутых церемониях и какое решение в этой связи принял.
«Да, из Первопрестольного Святого Эчмиадзина третий президент РА получил приглашение присутствовать  на церемониях 28 и 29 сентября – чине освящения Пресветлого Мирá и церемонии переосвящения Кафедрального собора.
Серж Саргсян поблагодарил за приглашение Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян и сообщил, что он, к сожалению, не сможет присутствовать на этих церемониях, поскольку считает невозможным участие вместе с действующими антинациональными управленцами Армении в каком-либо мероприятии в одном и том же месте», – ответили в офисе третьего президента РА.