Պատգամավոր. Խաղաղ հավաքին ընդառաջ ԱԱԾ հայտարարության տարածումը երկու նպատակ ունի
Հանրապետության հրապարակում այսօր կայանալիք հանրահավաքին ընդառաջ ԱԱԾ ու ՆԳՆ ոստիկանության կողմից հայտարարությունների տարածմանն անդադառնալով՝ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը գրում է.
«Կարծում եմ ոչ իշխանական հայացքներ ունեցող ցանկացած բանական մարդու համար պետք է պարզ լինի, որ խաղաղ հավաքին ընդառաջ նման հայտարարության տարածումը 2 նպատակ ունի՝ վախի մթնոլորտի տարածում և հնարավոր բռնաճնշումների արդարացում։
Կարծում եմ սրա ամենաճիշտ և ուղիղ պատասխանը մարդկանց կողքին լինելն է։ Այսօր՝ 18։30֊ին կհանդիպենք Հանրապետության հրապարակում»։

Депутат: СНБ Армении своим заявлением перед мирным митингом преследует 2 цели
Распространение подобного заявления перед мирным сбором преследует две цели – распространение атмосферы страха и оправдание возможных репрессий. Об этом написала на своей странице в Facebook депутат парламента от блока «Армения» Кристине Варданян, касаясь распространенных Службой национальной безопасности и Полицией Армении заявлений в преддверии сегодняшнего митинга на площади Республики Еревана.
«Думаю, что самый правильный и прямой ответ – быть рядом с людьми. Сегодня в 18:30 встретимся на площади Республики», - отметила Варданян.