Աշոտյան. ՄԱԿ-ում Փաշինյանի ելույթը Պուգաչովայի հայտնի երգի ռեմիքսն է
«Ես զարմանում եմ ձեր զարմանքի վրա։ Ամեն տեղ, երբ հասարակությունը  ցանկանում է  իր արադարացի պահանջը ձևակերպել, առաջանում են ոստիկանական շարքեր՝ լինի համալսարան, բուհական միջավար, հեռուստաընկերություն»,-երեկ Հանրային հեռուստաընեկերության շենքի մոտ մեծաթիվ ոստիկաններ բերելու վերաբերյալ հարցին ի պատասխան ասաց Արմեն Աշոտյանը։
Նա ներկայացրել էր դատական հերթական նիստին։ Հիշեցնենք, որ նրա խափանման միջոց կալանքը փոխվել է տնային կալանքի ու գրավի։
Խոսելով Հեռուստաընկերության մասին՝ Աշոտյանն ասաց, այն վաղուց հանրային չէ, փաշինյանական է։
«Միգուցե մեր իշխանության օրոք լիարժեք անախ չի եղել Հ1-ը, բայց այսօրպա պես խայտառակություններ չեն եղել։ Ես հիշում եմ, այն ժամանակ Նիկոլը Հ1-ի հաղորդումներից չէր իջնում, ի դեպ բոլոր հաղորդումներից՝ զվարճալի, իմիջային, քաղաքական։ Անգամ ես անգամ ես եմ մեկ անգամ հյուրընկալել իմ հաղորդաշարում, եթե չեմ սխալվում: Իսկ Պետրոս Ղազարյանը երեկ ստում էր ուղիղ եթերում: 2018 թվականի դեկտեմբերից հետո վերջին անգամ գնացի իրեն հյուր, դիմել եմ, որպեսզի հրավիրի ինձ, իսկ ես, կներեք անհամեստությանս համար, ամենավերջին մարդը չեմ Հայաստանի քաղաքական դաշտում, որին 5 տարի չեն հրավիրել եթեր, լավ, 15 ամիս կալանքի տակ էի, բա էն 3.5 տարին ինչի՞ չեն հրավիրել ինձ եթեր: Հ1-ում կա շատ խիստ սև ցուցակ, և Սրբազանի դժգոհությունները մեղմ էին և իրավացի»,- ասաց Աշոտյանը:
Իր նկատմամբ հարուցված քրեական գործի վերաբերյալ հարցերին նա չպատասխանեց, ինչ վերաբերում է ՄԱԿ-ում  Նիկոլ Փաշինյանի ելույթին, Աշոտյանն ասաց.
«Պուգաչովան մի երգ ունի, Нас Бьют-Мы Летаем, ռեմիքս է արել. «Нас бьют, мы болтаем», մոտավորապես այսպես վիճակ էր։ Պետական, քարոզչական, դիվանագիտական, քաղաքական սնանկության տոտալ իրավիճակ էր։ Ելույթների մասով շատ է քննարկվել, ավելացնելու բան չունեմ»,-ասաց նա։

Армен Ашотян: Выступление Пашиняна в ООН – ремикс известной песни Аллы Пугачевой
«Удивляюсь, что вы удивляетесь. В любом месте, где общество хочет сформулировать свое справедливое требование, сразу же возникает полицейский кордон – будь то вузовская среда или телекомпания», – заявил в беседе с журналистами 3 октября заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян в ответ на вопрос о стянутых накануне к зданию Общественной телекомпании Армении (ОТА) многочисленных силах Полиции.
Находящийся под домашним арестом Армен Ашотян сегодня явился на очередное судебное заседание.
Говоря об ОТА, Ашотян указал, что она давно перестала быть общественной, это пашиняновская телекомпания.
«Да, возможно, Общественная телекомпания Армении и в период пребывания у власти РПА не была полноценно независимой, но такого позора, как сегодня, не было. Я помню, в то время Никол не сходил с экранов, он был во всех передачах ОТА – развлекательных, имиджевых, политических. Если не ошибаюсь, он даже был гостем моей программы», – указал Ашотян.
А ведущий Петрос Казарян, по его словам, вчера лгал в прямом эфире, утверждая, будто он приглашает оппозиционных деятелей на интервью, но те не приходят.
«Когда я в декабре 2018 года в последний раз был у них в качестве гостя, попросил его приглашать меня. А я, простите за нескромность, не последний человек на политическом поле Армении. Меня 5 лет не приглашали в эфир. Ладно, последние 15 месяцев я находился под арестом, а за те 3,5 года почему ни разу не пригласили? На Первом канале есть черный список, и негодование пришедшего накануне к ним лидера движения «Священная борьба» архиепископа Баграта Галстаняна было справедливым», – отметил Армен Ашотян.
Коснулся Ашотян и последнего выступления Никола Пашиняна с трибуны ООН.
«У Аллы Пугачевой есть песня – "Нас бьют, мы летаем". Никол выступил с ремиксом – "Нас бьют, мы болтаем". Примерно вот такая была ситуация. Это была ситуация тотального государственного, пропагандистского, политического и дипломатического банкротства», – сказал он.