Վրաստանից վտարվել են Թուրքիայի, Ադրբեջանի, Ռուսաստանի քաղաքացիներ
Անցյալ ամիս Վրաստանի ՆԳՆ միգրացիոն վարչության աշխատակիցները «Օտարերկրացիների և քաղաքացիություն չունեցող անձանց իրավական կարգավիճակի մասին» Վրաստանի օրենքի հիման վրա երկրից վտարել են տարբեր երկրների 42 քաղաքացու։
Jnews-ը գրում է, որ արտասահմանյան երկրների որոշ քաղաքացիներ ինքնակամ լքել են Վրաստանը, իսկ մի քանիսը բռնի կերպով վտարվել են երկրից Միգրացիոն վարչության աշխատակիցների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում։
«Օտարերկրացիների և քաղաքացիություն չունեցող անձանց իրավական կարգավիճակի մասին» վրացական օրենքի հիման վրա Վրաստանից վտարվել են Թուրքմենստանի, Իրաքի, Թուրքիայի, Հնդկաստանի, Իրանի, Նիգերիայի, Ադրբեջանի, Բելառուսի, Ռուսաստանի, Հորդանանի և Պակիստանի 42 քաղաքացիներ։

Из Грузии выдворены граждане Турции, Азербайджана, России и ряда других стран
Сотрудники Департамента миграции МВД в прошлом месяце выдворили из страны 42 гражданина разных стран на основании закона Грузии «О правовом статусе иностранцев и лиц без гражданства», пишет jnews.ge
Часть граждан зарубежных стран покинула Грузию добровольно, а часть из них была принудительно выдворена из страны в результате мер, принятых сотрудниками Департамента миграции.
На основании закона Грузии «О правовом положении иностранцев и лиц без гражданства» из Грузии были выдворены 42 гражданина — Туркменистана, Ирака, Турции, Индии, Ирана, Нигерии, Азербайджана, Беларуси, России, Иордании и Пакистана.
Среди выдворенных есть лица, причастные к различной антиобщественной деятельности на территории Грузии.