Լույս աշխարհ են եկել 44-օրյա պատերազմում զոհված Վարուժան Սաղումյանի երկվորյակ քույրերը
Ծնվել են Արցախյան 44-օրյա պատերազմում նահատակված տավուշցի զինծառայող Վարուժան Սաղումյանի երկվորյակ քույրերը` Աննան և Մարիամը։ Լուրը հայտնում է Տավուշի մարզպետարանը։
Վարուժան Սաղումյանը ծնվել է  2002 թ.-ի մայիսի 7-ին, Բերդ համայնքի Տավուշ գյուղում։ Սովորել է Տավուշի միջն. դպրոցում, այնուհետև ընդունվել Հայաստանի ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտ։
2020թ.-ին զորակոչվել է պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության` Արցախի Հանրապետության զորամասերից մեկում։ Առաջին իսկ օրվանից մասնակցել է Արցախյան 44-օրյա պատերազմին` տարբեր ճակատներում։
Վարուժանը զոհվել է 2020 թ.  հոկտեմբերի 8–ին, հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։

Родились сестры-близнецы павшего в 44-дневной войне в Арцахе Варужана Сагумяна – Анна и Мариам
Сотрудники областной администрации Тавуша навестили семью погибшего в 44-дневной войне Варужана Сагумяна. В августе на свет появились сестры-близнецы Варужана Сагумяна – Анна и Мариам.
Варужан Арманович Сагумян родился 7 мая 2002 года в селе Тавуш общины Берд Тавушской области Армении. По окончании средней школы Тавуша Варужан поступил в Государственный институт физкультуры и спорта Армении.
В 2020 году Варужан был призван на службу в одну из воинских частей в Республике Арцах. С первого дня развязанной Азербайджаном осенью 2020 года широкомасштабной войны против Арцаха он принимал в ней участие – на разных фронтах.
Погиб Варужан на 12-й день войны, 8 октября 2020 года. Посмертно награжден медалью «За боевые заслуги».