Դատավոր Վահե Միսակյանի դեմ անորակ արշավ տարվեց  միայն այդ պատճառով. Աբրհամյան
«Երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գործով արդարացնող վճիռ կայացրած դատավորին իշխանությունը չներեց: Վերջինիս լիազորությունները «էական կարգապահական խախտման հիմքով դադարեցվել են»։
Դատավոր Վահե Միսակյանի դեմ անորակ արշավ տարվեց հենց միայն այն պատճառով, որ վերջինս համարձակվել էր պրոցեսը տանել իրավական, այլ ոչ թե քաղաքական հանգուցալուծման ճանապարհով:
Անկախ նրանից, թե քաղաքական պատվերն ում է իջեցվում` ոստիկանին, քննիչին, դատախազին, դատավորին մեկ է` յուրաքանչյուրը պետք է գիտակցի, որ իր որոշումը ծանր հետևանքներ է թողնելու ոչ միայն քաղաքական թիրախավորման տակ հայտնվածի, այլ նաև իր վրա:
Իսկ գործող իշխանությունը երբեք չի ներել ու չի ներելու բոլոր նրանց, ովքեր օրենքն ու բարոյականությունն առաջնահերթ են համարում:
Սրանով է պայմանավորված, որ քաղաքական իշխանությունը փորձում է մաքսիմալ իրեն շրջապատել ստրուկի հոգեբանությամբ, քծնող, կարծիք չունեցող, բարոյական ցածր արժեքային համակարգով կամակատարներով:
Իսկ ովքեր թեկուզ նվազագույն չափով սկզբունք կամ մասնագիտական պարտքի կարևորություն են ի ցույց դնում, նրանցից արագ ազատվում են»։

Абрамян: Власти не простили вынесшего оправдательный приговор по делу Сержа Саргсяна судью
Власти не простили вынесшего оправдательный приговор по делу третьего президента Армении Сержа Саргсяна судью. Полномочия последнего были „прекращены на основании существенного дисциплинарного нарушения”», – написал секретарь оппозиционной парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
По словам оппозиционного депутата, некачественная кампания велась против судьи Ваге Мисакяна только по той причине, что он посмел вести процесс по пути правового, а не политического разрешения.
«Независимо от того, кому спускают политический заказ – полицейскому, следователю, прокурору, судье, все равно, каждый должен осознавать, что его решение будет иметь серьезные последствия не только для оказавшегося мишенью политического преследования человека, но и для него самого.
А действующая власть никогда не прощала и никогда не простит всех тех, кто считает закон и нравственность приоритетом.
Именно по этой причине политические власти стараются максимально окружать себя приспешниками с психологией раба, без собственного мнения, низкой системой нравственных  ценностей.
Кто же хотя бы минимально демонстрирует принципиальность или важность профессионального долга, от них быстро избавляются», – написал Абрамян в Facebook.