«Բագրատ Սրբազանին հաջողություն եմ ցանկանում, և, որպեսզի ինքը հասնի այդ հաջողությանը, մի քանի նկատառում եմ հայտնում, ինչը մինչ այժմ չեմ ասել, որպեսզի դա չընկալվի որպես քննադատություն, կամ՝ չուզողություն»,-գրել է քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը։
«Հարգելի Սրբազան, չնայած արդեն բավականին ուշ է, այնուամենայնիվ, հրապարակային կերպով հայտարարեք Ձեր թիմի կազմն, անուն, առ անուն։ Ովքեր են որոշումներ կայացնում, կազմի որ անդամը կազմակերպչական որ ուղղության համար է պատասխանատուն։
Եթե Ձեր միակ ռեսուրսը ժողովուրդն է, ապա ժողովրդի առջև պետք է լինեք բացարձակ թափանցիկ։
Ցանկացած իշխանափոխություն ենթադրում է նոր ընտրություն, նոր կառավարության կազմը։
Ներկայացրեք Ձեր կառավարության ստվերային կազմը, նախընտրական հնարավոր ցուցակը, և, վերջապես, Ձեր վարչապետի թեկնածուն։
Սա ընդունեք որպես ոչ թե քննադատություն, այլև որպես հաջողության հասնելու կարևոր նախապայման։
Սա անհրաժեշտ քայլերի վերջը չէ, այլ ընդամենը սկիզբը։ Մնացածը' հաջորդիվ, երբ այս քայլերն իրականացնեք։
Այս քայլերը պետք է ընդունել որպես մեթոդաբանություն և' նոր մշակույթ, ինչը ոչ միայն Սրբազանին է վերաբերվում, այլ բոլորին, ովքեր քաղաքականություն մտնելու հայտ են ներկայացնում։
Մեր միակ հաջողված նախագիծը եղել է «Ղարաբաղ Կոմիտեն», որտեղ պարզ էր որոշում ընդունողների կազմը, ոլորտների պատասխանատուների անուններն ու աշխատանքի ուղղությունները, տեղական կառույցների կազմը»,-գրել է նա։

Политолог – архиепископу: Представьте, наконец, Вашего кандидата в премьер-министры
Возглавляющему движение «Священная борьба» архиепископу Баграту Галстаняну желаю успеха, а для того, чтобы он добился его, представлю несколько замечаний, о чем я до сих пор не говорил, чтобы это не было воспринято как критика и зависть, написал на своей странице в Facebook политолог Степан Даниелян.
«Уважаемый архиепископ, хотя уже и довольно поздно, но, тем не менее, публично объявите состав Вашей команды, поименно. Кто принимает решения, какой член команды за какое организационное направление отвечает?
Если Ваш единственный ресурс – народ, то Вы должны быть перед ним абсолютно прозрачными.
Любая смена власти подразумевает новые выборы, состав нового правительства.
Представьте теневой состав Вашего правительства, возможный предвыборный список и, наконец, Вашего кандидата в премьер-министры.
Воспринимайте это не как критику, а как важный залог успеха.
Это не весь список необходимых шагов, а лишь начало. Остальное – после этих шагов.
Эти шаги следует расценивать как методологию и новую культуру, которая касается не только архиепископа, но и всех тех, кто претендует на то, чтобы войти в политику», – отметил политолог.