Կհանդիպենք շուտով՝ Երևանում.  Պլասիդո Դոմինգո
Օպերային արվեստի լեգենդ, մեր ժամանակների ամենակարկառուն համաշխարհային արտիստներից մեկը՝ Պլասիդո Դոմինգոն, հանդես կգա Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ՝ Էդուար Թոփչյանի ղեկավարությամբ:
Ամենահեղինակավոր փառատոներից մեկում՝ Արենա դի Վերոնայում, Սարսուելային նվիրված գալա-համերգի մեծ հաջողությունից հետո Դոմինգոն հանդես կգա Երևանյան 16-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում՝ հոկտեմբերի 8-ին, «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում: Համերգը տեղի կունենա Երևանի քաղաքապետարանի գլխավոր աջակցությամբ։
Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբից հայտնում են, որ այս բացառիկ երեկոյի ընթացքում մեծն Դոմինգոյի կողքին հանդես կգա սրընթաց թափով միջազգային կարիերա կերտող հայազգի սոպրանո,  Operalia 2022 համաշխարհային մրցույթի (Operalia 2022 World Opera Competition) առաջին մրցանակակիր Ջուլիանա Գրիգորյանը:
Համերգին կհնչեն արիաներ, դուետներ և նախերգանքներ հայտնի օպերաներից, սարսուելաներից, ինչպես նաև սիրված համաշխարհային մեղեդիներ:
«Հայաստանում բնակվող իմ սիրելի ընկերներ, երջանիկ եմ Ձեր գեղեցիկ երկիր վերադառնալու և Ձեզ համար երգելու յուրահատուկ հնարավորության համար: Այս անգամ հանդես եմ գալու Ջուլիանա Գրիգորյանի՝ հայազգի լավագույն երգչուհիներից մեկի հետ: Անհամբեր սպասում եմ բոլորիդ այս գեղեցիկ երեկոյին, որտեղ  կրկին միասին կվայելենք հրաշալի երաժշտություն՝ մաեստրո Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ: Կհանդիպենք շուտով՝ Երևանում»,- իր ուղերձում նշել է Պլասիդո Դոմինգոն:
Էդուարդ Թոփչյանը նշում է, որ նման մեծության աստղի մասնակցությունը Երևանյան 16-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնին նշանակալի իրադարձություն է ոչ միայն Հայաստանի, այլ նաև միջազգային երաժշտական հանրության համար: Նա վստահեցնում է, որ համերգն իր վրա է սևեռել հանդիսատեսի ուշադրությունը աշխարհի տարբեր կետերից: Այդ օրն իսկական միջազգային մշակութային հրավառություն է սպասվում:
Սա Պլասիդո Դոմինգոյի երկրորդ այցելությունն  է Հայաստան: Առաջին անգամ նա համերգով հանդես է եկել 2010թ.-ի դեկտեմբերի 3-ին, Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հետ՝ «Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում: Համերգը կրկին ղեկավարում էր Ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը:

Пласидо Доминго: Встретимся скоро в Ереване
Легенда оперы Пласидо Доминго выступит с Национальным филармоническим оркестром Армении под руководством дирижера Эдуарда Топчяна.
Концерт состоится 8 октября в концертном зале имени Арама Хачатуряна в рамках 16-го Ереванского международного музыкального фестиваля. В программе: увертюры, дуэты и арии из известных опер, популярные мелодии. Концерт состоится при содействии мэрии Еревана.
Как сообщают из Филармонического оркестра Армении, с великим Доминго на этом эксклюзивном вечере выступит стремительно строящая международную карьеру сопрано Джулиана Григорян.
«Мои дорогие друзья в Армении, счастлив в связи с уникальной возможностью вернуться в Вашу прекрасную страну и спеть для Вас. На этот раз я выступлю с Джулианой Григорян – одной из лучших армянских певиц. Я с нетерпением жду всех на этом прекрасном вечере, где мы вновь вместе насладимся прекрасной музыкой – под руководством маэстро Эдуарда Топчяна. Встретимся скоро в Ереване», – отметил в своем послании Пласидо Доминго.
Эдуард Топчян в свою очередь указал, что участие звезды такого масштаба,  как Доминго, в 16-м Ереванском международном музыкальном фестивале является значимым событием не только для Армении, но и для международного музыкального сообщества. Он заверил, что концерт приковал к себе внимание зрителей из разных уголков мира.
Это второй приезд Пласидо Доминго в Армению. Впервые он выступил с концертом 3 декабря 2010 года с Национальным филармоническим оркестром Армении в рамках международного музыкального фестиваля «Ереванские перспективы». И тогда концерт состоялся под руководством Эдуарда Топчяна – художественного руководителя и главного дирижера Национального филармонического оркестра.