Փարսյանի կրտսեր եղբորը ձերբակալելուց ժամեր անց բաց են թողել
«Հրապարակն» այսօր տեղեկացրել էր, որ երեկ երեկոյան ձերբակալվել է Կապանի քաղաքապետ Գևորգ Փարսյանի կրտսեր եղբայրը՝ Հովհաննես Փարսյանը:
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն դատարանը միջնորդություն էր ներկայացրել՝ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու համար։
Սակայն Փարսյանի կրտսեր եղբորը ձերբակալելուց ժամեր անց բաց են թողել։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեից  տեղեկությունը հաստատել են Դատարանը մերժել է Հովհաննես Փարսյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու միջնորդություն։
«Այս պահին կարող ենք միայն ասել, որ դատարանը միջնորդությունը մերժել է և Հովհաննես Փարսյանը ազատ է արձակվել»,-«Հրապարակ»-ին հայտնել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից։

The younger brother of Gevorg Parsyan, the mayor of the town of Kapan in Armenia’s Syunik Province, was arrested on Thursday evening.
The Hraparak daily reported that the Anti-Corruption Committee petitioned a court to remand Hovhannes Parsyan in custody pending an investigation.
However, the mayor’s brother was set free a few hours after his detention as the court rejected the request.
"At the moment, we can only say that the court rejected the motion and Hovhannes Parsyan was released," the Anti-Corruption Committee told Hraparak.