Փաշինյանը շնորհավորել է Պուտինին
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ծննդյան օրվա առիթով:
ՀՀ կառավարության հաղորդմամբ, ուղերձում նշված է.
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս և լավագույն բարեմաղթանքներս՝ Ձեր ծննդյան օրվա առիթով։
Կարծում ենք, որ այս փուլում առանձնահատուկ շեշտվում է Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև փոխշահավետ համագործակցության ամրապնդմանն ուղղված հետևողական գործունեության անհրաժեշտությունը՝ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում։
Ակնկալում եմ Երևանի և Մոսկվայի միջև փոխշահավետ փոխգործակցության համատեղ ակտիվացում, ինչպես նաև փոխըմբռնման, վստահության և մեր պետությունների շահերը հաշվի առնելու վրա հիմնված բազմաշերտ երկխոսության զարգացում։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Monday sent a congratulatory message to Russian President Vladimir Putin on his 72nd birthday. The message reads:
"Dear Vladimir Vladimirovich,
Please accept my sincere congratulations and best wishes on your birthday.
We believe that at this stage, the need for consistent activities aimed at strengthening the mutually beneficial cooperation between the Republic of Armenia and the Russian Federation in all areas of mutual interest is of particular importance.
I expect the joint activation of mutually beneficial interaction between Yerevan and Moscow, as well as the development of a multi-layered dialogue based on mutual understanding, trust and consideration of the interests of our states.