Գործարար և բարերար Միքայել Վարդանյանին շնորհվել է Մասիս համայնքի պատվավոր քաղաքացու կոչում
Հաշվի առնելով Մասիս համայնքի զարգացման գործում ունեցած նշանակալի ավանդը, համայնքի բարօրությանն ու շենացմանը միտված գործունեությունը, ինչպես նաև հարգանքն ու բարձր հեղինակությունը բնակչության շրջանում, Արարատի մարզի Մասիս համայնքի ավագանու միաձայն որոշմամբ, «Գրանդ Հոլդինգի» սեփականատեր, գործարար, բարերար Միքայել Վարդանյանին շնորհվել է «Մասիս համայնքի պատվավոր քաղաքացու» կոչում:
Միքայել Վարդանյանը Մասիսում իրականացրել է հայրենանվեր և կենսական կարևորություն ունեցող բարեգործական մի շարք ծրագրեր, որոնց բացառիկությունը մեծ է համայնքի զարգացման գործում: Մասնավորապես բարերարի մասնակցությամբ Մասիս քաղաքում կառուցվել է Սուրբ Թադեոս եկեղեցին, այժմ էլ Միքայել Վարդանյանը ֆինանսավորում է առաջնորդարանի շենքի կառուցումը:
Բարերարի ֆինանսական աջակցությամբ հիմնանորոգվել է Մասիսի համայնքապետարանի դիմաց գտնվող այգին, իրականացվել է «Հրանտ Վարդանյան» փողոցի հիմնանորոգումն ու լուսավորության ցանցի անցկացումը: Բարերարի ֆինանսավորման շնորհիվ Մասիս քաղաքում ամբողջությամբ լուծվել է աղբահանության խնդիրը:
Միքայել Վարդանյանը կառավարում է Մասիսում գործող 3 խոշորագույն ընկերությունները՝ «Ինտերնեյշնլ Մասիս Տաբակ»-ը, «Մասիս Տոբակո»-ն ու «Գրանդ Մաստեր»-ը, որոնք ընդհանուր առմամբ ունեն մոտ 3500 աշխատող, նրանց գերակշիռ մասը հենց Մասիսի բնակիչներ են:

Бизнесмену и меценату Микаелу Варданяну присвоено звание Почетного гражданина общины Масис
Принимая во внимание значительный вклад в развитие общины Масис, деятельность, направленную на благосостояние и благоустройство общины, а также уважение и высокий авторитет среди населения, единогласным решением Совета старейшин общины Масис владельцу «Гранд Холдинга», бизнесмену и меценату Микаелу Варданяну присвоено звание «Почетный гражданин общины Масис».
Микаел Варданян реализовал в Масисе множество патриотических и жизненно важных благотворительных программ, исключительность которых велика в развитии общины.
В частности, при участии мецената в городе Масис была построена церковь Св. Фаддея, а в настоящее время Микаел Варданян финансирует строительство приходского здания.
При финансовой поддержке мецената был восстановлен парк перед зданием муниципалитета Масис, полностью реконструирована улица Гранта Варданяна и установлена сеть освещения.
Благодаря финансированию мецената проблема сбора мусора городе Масис полностью решена.
Микаел Варданян управляет 3 крупнейшими компаниями, работающими в Масисе: «Интернешнл Масис Табак», «Масис Тобако» и «Гранд Мастер», в которых в общей сложности работает около 3500 сотрудников, большинство из которых являются жителями Масиса.