Սուրենյան. Այսօրվանից հաստատուն քայլերով գնում ենք դեպի խոր աշուն
«Այսօրվանից հաստատուն քայլերով գնում ենք դեպի խորը աշուն»,-տեղեկացնում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի փոխտնօրեն Գագիկ Սուրենյանը։
Կենտրոնի կանխատեսումների համաձայն, հոկտեմբերի 14-ին և 16-18-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ։ Ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ արագությամբ։
Հոկտեմբերի 15-ին գիշերը և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։
Հոկտեմբերի 14-ին,  15-ին գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում 16-18-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ։
Քամին՝ հյուսիսարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 16-20 մ/վ արագությամբ։

Погружаемся в глубокую осень – Гагик Суренян
«С сегодняшнего дня уверенными шагами движемся к глубокой осени», – сообщает заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении Гагик Суренян.
Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит Центр, в Ереване 14 октября, а также 16-18 октября время от времени ожидаются дожди и грозы. Во время грозы ветер усилится, порывы достигнут скорости в 15-18 м/с.
Кратковременные дожди и грозы в армянской столице ожидаются также в вечерние часы и ночью 15 октября.
Дожди и грозы в отдельных районах Армении прогнозируются 14 октября, а также ночью и после полудня 15 октября. Кроме того, осадки время от времени преимущественно на всей территории республики ожидаются 16-18 октября.