Հոկտեմբերի 18-ին Ստամբուլում տեղի կունենա Հարավային Կովկասի 3+3 հարթակի հանդիպումը
Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը հույս է հայտնել, որ Հարավային Կովկասում 3+3 պլատֆորմի հանդիպմանը կմասնակցեն Ռուսաստանի Դաշնության, Հայաստանի, Ադրբեջանի և Իրանի արտգործնախարարները, որը նախատեսվում է անցկացնել հոկտեմբերի 18-ին Ստամբուլում։ ՏԱՍՍ-ը փոխանցում է, որ այդ մասին նա հայտարարել է Անկարայում Հորդանանի արտգործնախարար Այման աս-Սաֆադիի հետ բանակցություններից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում։
«Մենք շարունակում ենք աշխատել և խորհրդակցել տարածաշրջանի երկրների հետ 3+3 ձևաչափով, այս կարևոր հարթակի երրորդ հանդիպումը կկայանա հոկտեմբերի 18-ին Ադրբեջանի, Հայաստանի, Իրանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարների միջև»,- ասել է Ֆիդանը։

18 октября в Стамбуле пройдет заседание платформы 3+3 по Южному Кавказу
Глава МИД Турции Хакан Фидан рассчитывает на участие министров иностранных дел РФ, Азербайджана, Армении и Ирана в заседании платформы 3+3 по Южному Кавказу, которое планируется провести 18 октября в Стамбуле. Как передает ТАСС, об этом он заявил в Анкаре на пресс-конференции по итогам переговоров с главой МИД Иордании Айманом ас-Сафади.
"Мы продолжаем работу и консультации по вопросам Южного Кавказа со странами региона в формате 3+3. Надеюсь, что третье заседание этой важной платформы пройдет 18 октября в Стамбуле. В заседании примут участие главы МИД Азербайджана, Армении, Ирана и России", - сказал Фидан.