Հայաստանի տարածքում հոկտեմբերի 15-ի ցերեկը, 19-ին և 20-ին առանձին շրջաններում սպասվում են կարճատև տեղումներ, 16-18-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, 16-ի ուշ երեկոյան, 17-ին, 18-ի գիշերը անձրևները կլինեն հորդառատ ։
Քամին՝ հյուսիսարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 16-20 մ/վ արագությամբ։
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից հայտնում են, որ օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 17-19-ին աստիճանաբար կնվազի 6-9 աստիճանով։
Երևանում հոկտեմբերի 15-ին երեկոյան ժամերին, 19-ին ցերեկը և 20-ի ցերեկը սպասվում է կարճատև անձրև։ Հոկտեմբերի 16-18-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, 16-ի ուշ երեկոյան, 17-ին, 18-ի գիշերը անձրևները կլինեն հորդառատ։ Ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ արագությամբ։

Осень в Армении вступает в свои права: столбики термометров упадут на 6-9 градусов
Днем 15 октября на всей территории Армении, 19 и 20 октября в отдельных районах республики прогнозируются кратковременные дожди. Прогнозы синоптиков приводит Центр гидрометеорологии и мониторинга министерства окружающей среды Армении.
Кроме того, дожди и грозы преимущественно на всей территории страны время от времени ожидаются 16-18 октября, поздно вечером 16 октября, 17 октября и ночью 18 октября дожди будут обильными.
Температура воздуха 17-19 октября постепенно понизится на 6-9 градусов.
В Ереване кратковременные дожди прогнозируются в вечерние часы 15 октября, днем 19 октября и днем 20 октября. Дождь в армянской столице ожидается также время от времени 16-18 октября.