Հոկտեմբերի 18-ին Ստամբուլում տեղի կունենա Հարավային Կովկասի 3+3 հարթակի հանդիպումը
Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը հույս է հայտնել, որ Հարավային Կովկասում 3+3 պլատֆորմի հանդիպմանը կմասնակցեն Ռուսաստանի Դաշնության, Հայաստանի, Ադրբեջանի և Իրանի արտգործնախարարները, որը նախատեսվում է անցկացնել հոկտեմբերի 18-ին Ստամբուլում։ ՏԱՍՍ-ը փոխանցում է, որ այդ մասին նա հայտարարել է Անկարայում Հորդանանի արտգործնախարար Այման աս-Սաֆադիի հետ բանակցություններից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում։
«Մենք շարունակում ենք աշխատել և խորհրդակցել տարածաշրջանի երկրների հետ 3+3 ձևաչափով, այս կարևոր հարթակի երրորդ հանդիպումը կկայանա հոկտեմբերի 18-ին Ադրբեջանի, Հայաստանի, Իրանի և Ռուսաստանի արտգործնախարարների միջև»,- ասել է Ֆիդանը։

Istanbul to host 3+3 meeting on October 18
The next meeting of the 3+3 regional platform will be held in Istanbul on October 18, Turkish Foreign Minister Hakan Fidan told reporters following his talks with Jordanian Foreign Minister Ayman al-Safadi.
“We continue our engagement and consultations on South Caucasus issues with the regional countries in the 3+3 format. The third meeting of this important platform will be held in Istanbul on October 18. The foreign ministers of Armenia, Azerbaijan, Iran and Russia are expected to attend the meeting,” TASS quoted Fidan as saying on Tuesday.