«Ռեալը» արտակարգ խորհրդակցություն է անցկացրել Մբապեին բռնաբարnւթյան մեջ մեղադրելու  պատճառով
«Ռեալ Մադրիդ» ֆուտբոլային ակումբում շտապ խորհրդակցություն է տեղի ունեցել հարձակվող Կիլիան Մբապեի գործով։ Ֆուտբոլիստը մեղադրվում է բռնաբարության մեջ, որը տեղի է ունեցել անցյալ շաբաթ Շվեդիայում։
Մադրիդի «Ռեալում» կայացած հանդիպման մասին հաղորդում է Daily Mail-ը՝ վկայակոչելով լրագրող Ռոմեն Մոլինային։ Հանդիպմանը քննարկվել է ֆուտբոլիստի շուրջ ստեղծված սկանդալային իրավիճակը։ Մինչ այժմ ակումբը չի մեկնաբանել Մբապեի հետագա մասնակցությունը հանդիպումներին:
Հոկտեմբերի 14-ին հայտնի է դարձել, որ Ստոկհոլմի ոստիկանությունը հետաքննություն է սկսել բռնաբարության վերաբերյալ բողոքի առնչությամբ, որն իբր տեղի է ունեցել այն հյուրանոցում, որտեղ այդ պահին հանգստանում էր Մբապեն։ Տուժած կինը միջադեպի համար մեղադրել է ֆրանսիացի ֆուտբոլիստին։
sport-express.net-ը գրում է, որ  Մբապեն հերքել է միջադեպին իր մասնակցության մասին տեղեկությունը։ Նրա փաստաբանը հայտնել է, որ ֆուտբոլիստը  զրպարտության վերաբերյալ բողոք կներկայացնի:

В «Реале» состоялось срочное совещание по поводу скандальной ситуации вокруг форварда команды Килиана Мбаппе, сообщает Daily Mail со ссылкой на журналиста Ромена Молину.
В понедельник, 14 октября, стало известно, что полиция Стокгольма начала расследование по факту жалобы об изнасиловании, которое предположительно произошло в отеле, где на тот момент отдыхал Мбаппе. Пострадавшая в Швеции женщина обвинила в произошедшем именно французского футболиста.
По информации источника, в мадридском клубе обсудили ситуацию, которая сложилась вокруг нападающего. Пока неизвестно, примет ли футболист участие в ближайших матчах команды. «Реал» до сих пор публично не комментировал этот вопрос.
Сам Мбаппе опроверг информацию о своей причастности к инциденту. Его адвокат заявил, что игрок подаст жалобу на клевету.
Мбаппе отправился в Стокгольм вместо матчей сборной Франции в Лиге наций. Футболист пропустил игры национальной команды с Израилем и Бельгией, передает sport-express.