Էս կազմակերպված գրոհ եք սկսել. Անդրանիկ Քոչարյանն իր պաշտոնանկության մասին իրեն հարց տվող լրագրողներին
14:24 29/10/2024
«Տեղյակ չեմ այդ մասին, եթե հարցը բարձրացված է, ուրեմն կարելի է քննարկել»,-խորհրդարանի միջանցքում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ-ական պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը՝ մեկնաբանելով իր պաշտոնանկության մասին լուրերը։
Նա դիմեց իր հետ քայլող լրագրողներին՝ հարցնելով, թե կազմակերպված գրոհ են սկսել իր վար։
Մինչ այդ «Ազատության» տեղեկություն էր տարածել, որ ԱԺ ՔՊ մի շարք անդամներ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությամբ երեկ նախատեսված նիստում պատրաստվել են բարձրացրել Անդրանիկ Քոչարյանին Պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնից հեռացնելու հարցը։
Քոչարյանը դիմեց «Ազատություն» ռադիոկայանի լրագրողին, որը հրապարակել էր այդ լուրը՝ առաջարկելով գաղտնազերծել լուրի աղբյուրը և, ստանալով մերժողական պատասխան, հայտարարեց, թե  այդ դեպքում սուտ է ասում։

Андраник Кочарян отреагировал на слухи об инициативе по его смещению с поста главы парламентской комиссии
16:43 29/10/2024
Депутат Национального Собрания от правящей фракции «Гражданский договор» (ГД) Андраник Кочарян прокомментировал слухи об инициативе ряда парламентариев от ГД поднять вопрос о его смещении с поста главы постоянной комиссии НС по вопросам безопасности и обороны.
«Не в курсе, если вопрос поднят, значит, можно обсудить», – отреагировал Андраник Кочарян в беседе с журналистами в коридоре НС.
Ранее армянская служба радиостанция «Свобода» (Азатутюн) распространила информацию о том, что ряд депутатов от фракции партии «Гражданский договор» выступают за отставку Андраника Кочаряна с поста главы Постоянной комиссии НС, но этот вопрос еще должен быть обсужден с Николом Пашиняном.
Андраник Кочарян обратился к журналисту радио «Азатутюн», предложив раскрыть источник такой информации. Получив отказ , он отреагировал: «В таком случае это ложь».