Մելիքյան. Զենք պահելու մասին ֆեյք «օպերատիվ տվյալների» հիման վրա լուսաբացին ձերբակալվել է ևս 4 քաղաքացի
«Զենք պահելու մասին ֆեյք «օպերատիվ տվյալների» հիման վրա լուսաբացին ձերբակալվել է ևս 4 քաղաքացի։ Վերջին 2 օրերին մեզ հայտնի դեպքերի թիվը հասավ 9-ի»,-այս մասին ահազանգում է իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանն ու հարց հնչեցնում. «Էլ «գործ կարելը» ո՞նց է լինում, եթե էսպես չի լինում»։
Երեկ անդրադառնալով խնդրին՝ Ռ. Մելիքյանը հայտարարել էր, որ Մարդու իրավունքների ոլորտում այն պաշտոնյաները, որոնք պետք է զբաղվեն հարցով, զբաղված են թիթեռնիկներ նկարելով։
«Արդեն որերորդ դեպքն է։ Օպերատիվ տվյալը ստուգելուց հետո բաց չեն թողնում։ Փոխարեն այս գործերով մարդիկ զբաղվեն, չգիտեմ՝ ինչերով են զբաղված։ Անընդհատ օպերատիվ տվյալներ են, որոնք սխալ են դուրս գալիս։ Ըսենց կլինի՞, ըսենց իրավակարգ լինո՞ւմ է»,-ասաց Մելիքյանը։

Меликян: На основании фейковых «оперативных данных» о хранении оружия на рассвете были задержаны еще 4 гражданина
На основании фейковых «оперативных данных» о хранении оружия на рассвете были задержаны еще 4 гражданина. Об этом на своей странице в соцсети Facebook написал правозащитник Рубен Меликян.
«Число известных нам случаев за последние 2 дня достигло 9. Как еще выглядит фабрикация дел, если не так?» – добавил он.
Накануне, коснувшись проблемы, Р.Меликян заявил, что в сфере прав человека должностные лица, которые должны заниматься указанным вопросом, продолжают «рисовать бабочек».
«Уже который случай! После проверки оперативных данных не отпускают. Не знаю, чем люди заняты вместо того, чтобы концентрироваться на этом. Постоянно поступают оперативные данные, которые оказываются ошибочными. Разве так можно?» – сказал Меликян.