Բռնցքամարտի ԱԱ. Արցախցի Էրիկ Առստամյանը հաղթել է Ադրբեջանի մարզիկին՝ դուրս գալով կիսաեզրափակիչ
Բուդվայում ընթացող երիտասարդների աշխարհի առաջնությունան 1/8 եզրափակչում թուրք մրցակցին հաղթելուց հետո, 1/4 եզրափակչում արցախցի Էրիկ Առստամյանը պարտության է մատնել ադրբեջանցի մրցակցին։
Առաջին ռաունդում մրցավարները առավելությունը տվել էին ադրբեջանցի Նասիբովին, բայց 2-րդ ու 3-րդ ռաունդներում հայ մարզիկը հավաքեց էր ուժերը ու ադրբեջանցուն ստիպել ռինգը լքել պարտված։
Կամային հաղթանակ է տոնել  նաև 60 կգ քաշային Անդրանիկ Մարտիրոսյանը։
Մեր երկու բռնցքամարտիկներն  էլ կիսաեզրափակիչում են և ապահովել են առնվազն բրոնզե մեդալ։ Ավելի վաղ բրոնզ էր ապահովել նաև 63,5 կգ քաշային Ռաֆայել Ներսիսյանը։

Арцахский боксер Эрик Арстамян победил азербайджанца и вышел в полуфинал молодежного чемпионата мира
12:42 31/10/2024
Арцахский боксер Эрик Арстамян (57 кг) со счетом 3:2 победил азербайджанца Танги Насибова и вышел в полуфинал молодежного чемпионата мира по боксу, проходящего в Будве (Черногория).
В первом раунде Арстамян уступил Насибову по решению судей, однако во втором и третьем раундах он сумел вырвать победу. Четверо из пяти судей присудили победу Эрику Арстамяну.
В полуфинал также прошли Андраник Мартиросян (60 кг) и Рафаэль Нерсисян (63,5 кг).