ՌԴ հետ արտաքին քաղաքական որոշ հարցերում կան տարակարծությունները. Արարատ Միրզոյան
«Ռուսաստանի հետ մեր հարաբերությունները շատ թափանցիկ են, ամուր տնտեսական կապերով ենք կապված»,- ԱԺ-ում 2025 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկմանն ասաց ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը։
Նա նշեց, որ արտաքին քաղաքական որոշ հարցերում կան  տարակարծությունները, միշտ չէ, որ կիսում են միմյանց դիտարկումները։
«Դա վերաբերում է առանձին՝ 1-2 հարթակին, որտեղ մենք միասին անդամակցում ենք, օրինակ, ՀԱՊԿ-ը։ Կարծում ենք ՀԱՊԿ-ը պատշաճ չի արձագանքել Հայաստանի սահմանների և ինքնիշխան տարածքի  նկատմամբ ռազմական ագրեսիային և այլն։
Բայց կան մի շարք ուղղություններ, որտեղ շարունակում ենք համագործակցությունը, օրինակ, ԵԱՏՄ շրջանակներում»,- ասաց Արարատ Միրզոյանը։

Мирзоян рассказал о разногласиях между Ереваном и Москвой по ряду внешнеполитических вопросов
Наши отношения с Россией – очень прозрачные. Мы связаны крепкими экономическими узами, заявил в парламенте 31 октября Арарат Мирзоян.
При этом, по его словам, есть некоторые внешнеполитические вопросы, по которым имеются разногласия, стороны не всегда разделяют позиции друг друга.
«Это касается одной-двух площадок, в которых мы состоим. Например, ОДКБ. Считаем, что организация неправильно отреагировала на военную агрессию, произошедшую в направлении границ и суверенной территории Армении», - сказал Мирзоян.
«Но есть ряд направлений, где мы продолжаем сотрудничество, например, в рамках ЕАЭС»,– указал Мирзоян.