Սաքունցը նեղանում է Փաշինյանից
Հելսինկյան քաղաքացիական ասամբլեայի Վանաձորի գրասենյակի նախագահ Արթուր Սաքունցը սրտնեղած է։ Դրա մասին նա արտահայտվել  է ֆեյսբուքյան իր էջում.
«Հայաստանի Հանրապետության վարչապետը դեռ չի շնորհավորե՞լ Մոլդովայի նախագահին վերընտրվելու և Եվրոպական միության անդամակցության հանրաքվեի արդյունքների համար:
Մայա Սանդուն Լուկաշենկոյի չափ էլ չկա՞, դե ԵՄ-ին անդամակցելու վերաբերյալ անչափ կարևոր հանրաքվեի մասին չեմ էլ ասում»։
Նշենք, որ Մոլդովայում նախագահի ընտրությունները տեղի են ունեցել երեկ։ Մինչ այս պահը Փաշինյանի պաշտոնական էջում շնորհավորական խոսք չի հրապարակվել։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 26-ին Վրաստանում տեղի ունեցած քվեարկության նախնական տվյալների հրապարակումից հետո՝ հոկտեմբերի 27-ին Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորեց «Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեին Վրաստանի խորհրդարանական ընտրություններում «Վրացական երազանք» կուսակցության տպավորիչ հաղթանակի առիթով»։

Сакунц обижается на Пашиняна
Руководитель Ванадзорского офиса Хельсинской гражданской ассамблеи Артур Сакунц раздосадован. Об этом он высказался на своей странице в соцсети:
«Премьер-министр Республики Армения еще не поздравил президента Молдовы с переизбранием и результатами референдума о вступлении Молдовы в ЕС?
Разве Майя Санду не дотягивает даже до Лукашенко? А об очень важном референдуме о вступлении в ЕС я даже не говорю».
Предварительные данные ЦИК после обработки 99,86% протоколов с участков свидетельствуют, что на выборах президента Молдовы побеждает Санду, набрав 55,36% голосов. У Александра Стояногло – 44,64%. Если бы в выборах президента принимали участие лишь те молдаване, которые живут на родине, то новым главой государства стал бы Александр Стояногло: на участках на территории Молдовы он набрал 51,2% голосов, а Санду – лишь 48,8%.