«Վրաստանի և Ադրբեջանի իշխանությունները Թրամփի հետ էին իրենց հույսը կապել, ՔՊ-ն' Դեմոկրատների։ Ինչպես միշտ, ՔՊ-ի պարագլուխը սխալ խաղադրույք է արել»,-անդրադառանալով ԱՄՆ նախագահական ընտրությունների նախնական արդյունքներին՝ գրել է քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը։
Քաղաքագետը նաև նշում է.
«Ամերիկայի ժողովուրդը փոփոխություն է ցանկացել եւ դրա համար կամք է ցույադրել, չի մտածել, որ իրենցից ոչինչ կախված չէ։ Կարող է արդյոք Թրամպը բերել այդ փոփոխությունները, կյանքը ցույց կտա։
Վրաստանում նույնպես կամք են ցուցադրել եւ չեն մտածել, որ իրենցից ոչինչ կախված չէ, աշխարհի ուժեղները դա կորոշեն, իսկ իրենք պետք է հույսը դնեն ճակատագրի ամենաթողության վրա։
Հայաստանի ժողովուրդը հանձնվել է, ինքը չի որոշում իր ճակատագիրը»։
Նշենք, որ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է նախագահական ընտրություններում քաղաքական հաղթանակի մասին և իրեն անվանել ԱՄՆ 47-րդ նախագահ։

Политолог – после победы Трампа: Как всегда, главарь правящей партии Армении сделал неправильную ставку
«Власти Грузии и Азербайджана связывали свои надежды с Трампом, “Гражданский договор” – с демократами. Как всегда, главарь ГД сделал неправильную ставку», – написал политолог Степан Даниелян.
Отметим, во многих штатах подсчет продолжается. Тем не менее, кандидат от республиканцев Дональд Трамп уже объявил о своей победе и начал получать поздравления от лидеров других государств, в том числе Франции, Украины и Израиля.
«Американский народ хотел перемен и для этого проявил свою волю, они не посчитали, будто от них ничего не зависит. Сможет ли Трамп обеспечить эти перемены – жизнь покажет.
В Грузии тоже проявили волю и не стали думать, будто от них ничего не зависит, будто все будут решать сильные мира сего, и им нужно положиться на вседозволенность судьбы.