Արմեն Ջիգարխանյանի այրի. «Նա երբեք չի ասել, որ ինձ սիրում է»
Արդեն չորս տարի է, ինչ մահացել է ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանը։ Նրա այրին՝ Տատյանա Վլասովան, «Ռոսիա» ալիքի «Մալախով» հաղորդաշարում կիսվել է դերասանի հետ ավելի քան կես դար տևած հարաբերությունների մանրամասներով։
Վլասովան ծանր է տարել դերասանի մահը.  նա կորցրել է իր կյանքի գլխավոր մարդուն։ Չնայած իրենց հարաբերություններում ժամանակին տեղի ունեցած տհաճ իրադարձություններին, կինը ուժ է գտել ներելու ամուսնուն, ինչի շնորհիվ նա հասկացել է, որ ճիշտ ընտրություն է կատարել։
«Իմ ամենագլխավոր նպատակը նրան սիրելն ու հիշելն է», - ասել է այրին։
Տատյանա Սերգեևնան նշել է, որ Ջիգարխանյանը չէր սիրում շատ խոսել. նրանք գրեթե երբեք չեն քննարկել իրենց ծանոթներին և չեն հետաքրքրվել նրանց անձնական կյանքով։ Նրանց երկուսին հետաքրքրում էր միայն սեփական հարաբերությունները։
«Մենք մեր առանձին կյանքն ունեինք տանը, և այն հիանալի էր։ Եվ, ինչպես ասացի, նա սակավախոս մարդ էր, իր ամբողջ կյանքում երբեք չասաց «ես քեզ սիրում եմ»: Սիրո խոստովանություն չի եղել։  Մի անգամ ես դա կատակով ասացի, և նա ասաց. «Ես իմ սերը ցույց եմ տալիս իմ վերաբերմունքով», - խոստովանել է Վլասովան:

Вот уже четыре года нет в живых народного артиста СССР Армена Джигарханяна. Его вдова Татьяна Власова в программе «Малахов» на канале «Россия» поделилась подробностями их с актером отношений длиною более, чем в полвека.
Власова тяжело переживает смерть артиста – она лишилась главного человека в своей жизни. «Самая главная моя цель – это любить и помнить его», – говорит вдова.
Татьяна Сергеевна рассказала, что Джигарханян не любил много разговаривать – они почти никогда не обсуждали своих знакомых и не интересовались их личной жизнью. Им двоим были интересны только их собственные отношения: вместе они провели с совсем молодых лет до самой смерти легендарного актера.
«У нас была своя отдельная жизнь дома, и она была прекрасна. И, как я сказала, он немногословен был, он никогда не сказал за всю жизнь "я тебя люблю". Не было признания в любви. Как-то я сказала об этом, шутя, и он говорит: "Я своим отношением свою любовь показываю"», – призналась Власова.
Армен Борисович на самом деле очень дорожил женой, и как-то в интервью даже сказал, что она не знает себе цены. Однако лично от артиста Власова такого никогда не слышала – по словам вдовы, муж, скорее всего, боялся, что она зазнается.