Մոսկվայում կայանալիք ԱՊՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարների նիստին Հայաստանը կներկայացնի Գուրգեն Արսենյանը
17:42 06/11/2024
Նոյեմբերի 7-ին Մոսկվայում տեղի կունենա Անկախ Պետությունների Համագործակցության անդամ երկրների անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների 12-րդ տարեկան նիստը, որը կնախագահի ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուն։
ՌԴ Անվտանգության խորհրդի կայքի հաղորդմամբ, հանդիպմանը կմասնակցեն ԱՊՀ անդամ երկրների անվտանգության խորհուրդների քարտուղարներ, ԱՊՀ գլխավոր քարտուղարներ Սերգեյ Լեբեդևը և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովտ,  Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր Գուրգեն Արսենյանը և Մոլդովայի Հանրապետության սոցիալիստների կուսակցության ներկայացուցիչ Մարսել Չենուշան։

На встрече секретарей совбезов стран СНГ в Москве Армению будет представлять Гурген Арсенян
7 ноября 2024 года в Москве состоится ежегодная 12-я встреча секретарей советов безопасности государств – участников Содружества Независимых Государств, которая пройдет под председательством Секретаря Совета Безопасности Российской Федерации Сергея Шойгу.
Как сообщается на сайте Совета Безопасности Российской Федерации, во встрече примут участие секретари советов безопасности государств-участников СНГ, генеральные секретари СНГ - Сергей Лебедев и ОДКБ – Имангали Тасмагамбетов, Чрезвычайный и Полномочный Посол Армении в Российской Федерации Гурген Арсенян и представитель Партии Социалистов Республики Молдова Марчел Ченуша.