Տիգրան Սարգսյան. Հայաստանը տրամադրված է համագործակցել Ռուսաստանի հետ
Հայաստանը տրամադրված է Ռուսաստանի հետ համագործակցելուն։ Այդ մասին SHOT Telegram ալիքի թղթակից Ալեքսանդր Յունաշևին ասել է ՀՀ նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը։
ՀԱՊԿ-ի մասին հարցին Սարգսյանը պատասխանել է. «Կապրենք՝ կտեսնենք».
«Փաստն այն է, որ այս փուլում հայ հասարակության մեջ տարբեր դիրքորոշումներ կան։ Ղարաբաղյան պատերազմից հետո Հայաստանի դիրքերում տեկտոնական փոփոխություններ տեղի ունեցան՝ օբյեկտիվ և սուբյեկտիվ պատճառներով։
Ինձ թվում է, որ հայ ժողովրդին ժամանակ է պետք՝ իր համար որոշ նոր ռազմավարական որոշումներ կայացնելու համար»,- «Վալդայ» ակումբի քննարկումների շրջանակում նշել է Սարգսյանը։

Армения настроена на сотрудничество с Россией, заявил бывший премьер-министр РА Тигран Саркисян корреспонденту Тelegram-канала SHOT Александру Юнашеву.
На вопрос, а с ОДКБ, Саркисян заявил: «Поживем-увидим».
«Дело в том, что на данном этапе в армянском обществе существуют различные позиции. После карабахской войны произошли тектонические изменения в позиции Армении – по объективным и субъективным причинам.
Мне кажется, армянскому народу нужно время, чтобы принять какие-то новые стратегические решения для себя», – отметил Саркисян на полях заседания дискуссионного клуба «Валдай».