Ահաբեկչություն Պակիստանի Քվետա քաղաքի երկաթուղային կայարանում, 24 մարդ է զոհվել
Պակիստանի Քվետա քաղաքում տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհ է դարձել 24 մարդ, վիրավորվել՝ 46 մարդ։ Այս մասին հայտնում է Dawn-ը՝ վկայակոչելով ոստիկանության տվյալները։
Ռիա նովոստին գրում է, որ պայթյունը տեղի է ունեցել կայարանում տեղական ժամանակով ժամը 08.25-ի սահմաններում, Jaffer Express-ի՝ Քվետայից Փեշավար մեկնելուց քիչ առաջ։ Մահապարտ-ահաբեկիչը ուղեբեռով մտել է կայարան և ահաբեկչություն իրականացրել երկաթուղային կայարանի տոմսարկղի մոտ, որտեղ սովորաբար մեծ թվով մարդիկ են հավաքվում։
«Առնվազն 24 մարդ զոհվել և 46-ը վիրավորվել է Քվետայի երկաթուղային կայարանում տեղի ունեցած մահապարտների հարձակման հետևանքով»,- ասել է Քվետայի հանձնակատար Համզա Շաֆքաթը՝ նշելով, որ պայթյունի հետևանքով, բացի քաղաքացիական անձանցից, զոհվել են նաև իրավապահ մարմինների աշխատակիցներ։
Պաշտոնյան կոչ է արել հանրությանը չգնալ ահաբեկչության վայր կամ հիվանդանոց, ուր տարվել են վիրավորները՝ նշելով, որ «նման միջադեպերի դեպքում կրկնակի հարձակումների վտանգ կա»։

Теракт на железнодорожной станции в пакистанской Кветте: погибли 24 человека
Жертвами теракта в пакистанском городе Кветта стали 24 человека, ранения получили 46 человек, сообщает издание Dawn со ссылкой на данные полиции.
Как передает РИА Новости, по уточненным данным, взрыв произошел на станции в районе 08.25 местного времени, незадолго до того, как поезд Jaffer Express должен был отправиться из Кветты в Пешавар. Смертник вошел на станцию с багажом и осуществил теракт рядом с кассой железнодорожного вокзала, где обычно собирается большое количество людей.
«В результате атаки террориста-смертника на железнодорожной станции Кветта погибли по меньшей мере 24 человека и 46 получили ранения», - сообщил комиссар Кветты Хамза Шафкат, отметив, что помимо мирных жителей при взрыве погибли также сотрудники правоохранительных органов.
Представитель властей призвал общественность не отправляться на место теракта или больницы, где находятся раненые, отметив, что «в подобных инцидентах существует риск двойных нападений».