Սնուփ Դոգի հետ բանակցությունները շարունակվում են, իսկ համերգը չկայանալու դեպքում գումարը կվերադարձվի ՀՀ բյուջե. ԿԳՄՍՆ
Ամերիկացի հայտնի ռեփեր Սնուփ Դոգի երևանյան հետաձգված համերգի նոր ամսաթիվ դեռ հայտնի չէ։ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը, ի պատասխան Panorama.am-ի հարցման, ասել է, որ «Դոպինգ Սփեյս» ՍՊ ընկերությունը, որը հանդիսանում է կատարող կազմակերպություն, ներկայում բանակցում է միջոցառման հստակ ժամկետների վերաբերյալ։
«Նոր տեղեկություն համերգի իրականացման ժամկետի վերաբերյալ դեռևս առկա չէ»,- մանրամասնել է Դ.Դանիելյանը։
Հարցին՝ «եթե համերգի անցկացման նոր ժամկետի շուրջ պայմանավորվածություն ձեռք չբերվի, արդյո՞ք Սնուպ Դոգին դեռևս 2023 թ. օգոստոսի 25-ին վճարված շուրջ 2.3 մլրդ դրամն ամբողջությամբ կվերադարձվի ՀՀ պետական բյուջե», Դ.Դանիելյանի պատասխանում նշված է. «Համերգի չկայանալու պարագայում ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության և «Դոպինգ Սփեյս» ՍՊ ընկերության միջև կնքված ՄՇԴ-335-2023 պայմանագրով սահմանված գումարը պետք է վերադարձվի ՀՀ բյուջե, ինչպես նաև պետք է ապահովվեն պայմանագրով սահմանված մյուս պահանջները»։
ԿԳՄՍ նախարարությունը ներկայացրել է նաև «Դոպինգ Սփեյս» ՍՊ ընկերության հետ կնքած պայմանագիրն ու պահանջների վերաբերյալ համաձայնագիրը։

МОНКС Армении: Переговоры со Snoop Dogg продолжаются, если концерт не состоится – деньги будут возвращены в бюджет
Новая дата перенесенного 23 сентября 2023 года на неопределенный срок ереванского концерта известного американского рэпера Снуп Догга (Snoop Dogg) пока не известна.
В ответ на запрос Panorama.am заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Республики Армения Даниел Даниелян сообщил, что компания-организатор мероприятия Doping Space в настоящее время ведет переговоры о конкретных сроках проведения концерта.
«Новой информации о дате концерта пока нет», – уточнил Д.Даниелян.
На вопрос, будут ли полностью возвращены в госбюджет РА выплаченные правительством рэперу Snoop Dogg еще 25 августа2023 года порядка 2,3 млрд драмов (около $6 млн), если договоренности о новой дате концерта достигнуто не будет, Д.Даниелян указал:
«В случае, если концерт не состоится, сумма, указанная в заключенном между министерством образования, науки, культуры и спорта (МОНКС) Республики Армения и компанией Doping Space договоре, должна быть возвращена в бюджет РА. Также должны быть обеспечены иные указанные в договоре требования».