Սնուփ Դոգի հետ բանակցությունները շարունակվում են, իսկ համերգը չկայանալու դեպքում գումարը կվերադարձվի ՀՀ բյուջե. ԿԳՄՍՆ
Ամերիկացի հայտնի ռեփեր Սնուփ Դոգի երևանյան հետաձգված համերգի նոր ամսաթիվ դեռ հայտնի չէ։ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը, ի պատասխան Panorama.am-ի հարցման, ասել է, որ «Դոպինգ Սփեյս» ՍՊ ընկերությունը, որը հանդիսանում է կատարող կազմակերպություն, ներկայում բանակցում է միջոցառման հստակ ժամկետների վերաբերյալ։
«Նոր տեղեկություն համերգի իրականացման ժամկետի վերաբերյալ դեռևս առկա չէ»,- մանրամասնել է Դ.Դանիելյանը։
Հարցին՝ «եթե համերգի անցկացման նոր ժամկետի շուրջ պայմանավորվածություն ձեռք չբերվի, արդյո՞ք Սնուպ Դոգին դեռևս 2023 թ. օգոստոսի 25-ին վճարված շուրջ 2.3 մլրդ դրամն ամբողջությամբ կվերադարձվի ՀՀ պետական բյուջե», Դ.Դանիելյանի պատասխանում նշված է. «Համերգի չկայանալու պարագայում ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության և «Դոպինգ Սփեյս» ՍՊ ընկերության միջև կնքված ՄՇԴ-335-2023 պայմանագրով սահմանված գումարը պետք է վերադարձվի ՀՀ բյուջե, ինչպես նաև պետք է ապահովվեն պայմանագրով սահմանված մյուս պահանջները»։
ԿԳՄՍ նախարարությունը ներկայացրել է նաև «Դոպինգ Սփեյս» ՍՊ ընկերության հետ կնքած պայմանագիրն ու պահանջների վերաբերյալ համաձայնագիրը։

Negotiations with Snoop Dogg continue for Yerevan concert, ministry says
In response to a Panorama.am inquiry, Armenia’s Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports Daniel Danielyan has revealed that the concert organizer, Doping Space, is currently negotiating the concert date with the rapper.
“No updates on the date of the concert are currently available,” Danielyan added.
When asked whether about 2.3 billion drams (approximately $6 million) paid to Snoop Dogg by the government back on August 25 last year will be fully returned to Armenia’s state budget if no agreement on a new date for the concert is reached, the deputy minister pointed out: “If no concert takes place, the amount specified in the contract between the Armenian Ministry of Education, Science, Culture and Sports and Doping Space must be returned to the state budget. Other requirements listed in the contract must also be met.”