Ադրբեջանը սպառնում է՝ ամենատարբեր միջոցներով հասնելու են Հայաստանի նկատմամբ ճնշումների և պատժամիջոցների. Աբրահամյան
11:08 13/11/2024
«Մինչ հայաստանյան իշխանությունը խուսափում է Ադրբեջանի հանցավոր քաղաքականության արձանագրումից, հանցավոր անգործություն դրսևորում Ադրբեջանի կողմից իրականացված ագրեսիայի դրսևորումների, էթնիկ զտումների և ցեղասպան քաղաքականության ուղղությամբ, Ադրբեջանը տարբեր միջազգային ատյաններում, դատական ատյաններում ակտիվ գործողությունների է դիմում»,-նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Ըստ նրա, ավելին, ադրբեջանական իշխանությունները սպառնում են, որ ամենատարբեր միջոցներով հասնելու են Հայաստանի նկատմամբ ճնշումների և պատժամիջոցների:
«Երբ նախօրեին ռազմագերիների, գերիների հարցով խորհրդարանի հրատապ քննարկման ժամանակ ես ու իմ գործընկերները խոսում էինք Ադրբեջանի` միջազգային իրավունքի նորմերի նկատմամբ դրսևորած անհարգալից վերաբերմունքի և դրանց չկատարման մասին, իշխանությունը միակ բանը որն անում էր` իրականությունից փախուստն էր:
Խղճուկ «բացատրություններ», գլխիկոր պահվածք և իրավիճակն առավել փակուղու տանող մոտեցումներ»,- գրել է Աբրահամյանը։

Тигран Абрамян: Власти Азербайджана угрожают различными способами добиться давления и санкций против Армении
14:28 13/11/2024
Пока власти Армении избегают констатации преступной политики Азербайджана, демонстрируют преступное бездействие в контексте последствий агрессии, этнической чистки и политики геноцида Азербайджана, последний прибегает к активным действиям в различных международных и судебных инстанциях, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
«Более того, власти Азербайджана угрожают различными способами добиться давления и санкций против Армении.
Когда накануне во время срочного обсуждения в парламенте по вопросу военнопленных и пленных я и мои коллеги говорили о неуважительном отношении Азербайджана к нормам международного права и их несоблюдении, единственное, что мы увидели со стороны власти – побег от реальности.
Жалкие "объяснения", с понурой головой, подходы, которые еще больше заводят ситуацию в тупик», – отметил Абрамян.