Հույս ունեմ՝ իմ կոլեգաներից որևը մեկը չի դառնա Նավալնու ամերիկյան շարունակություն. Թրամփին քննադատած պաշտոնյա
11:11 16/11/2024
ԱՄՆ 47-րդ նախագահ ընտրված Դոլանդ Թրամփին քննադատած պաշտոնյաներն ահազանգում են հնարավոր ձերբակալությունների ու այլ քայլերի մասին։ Այս մասին գրում է The Guardian-ը։
Կոնգրեսի անդամները և ԱՄՆ այլ պետական պաշտոնյաներ հայտարարել են, որ  անվտանգության արտակարգ նախազգուշական միջոցներ են ձեռնարկում իրենց և իրենց ընտանիքների համար, քանի որ Սպիտակ տուն Թրամփի վերադարձից հետո չեն բացառում իրենց նկատմամբ տարբեր սցենարների իրականացումը, այդ թվում նաև ձեբակալությունը։
«Հուսով եմ, որ իմ դեմոկրատ գործընկերներից ոչ մեկը չի դառնա Ալեքսանդր Նավալնիի ամերիկյան շարունակությունը», -ասել է Կոնգրեսական Ջարեդ Հաֆմանը Կալիֆորնիայից։

Американские чиновники и политики, выступавшие ранее с критикой в адрес Дональда Трампа, после его победы на президентских выборах приготовились к возможным репрессиям и даже арестам.
Об этом сообщает газета The Guardian в своей статье под заголовком «У всех нас широко открыты глаза»: критики Трампа готовятся к темным временам возмездия».
В частности, два члена Палаты представителей от Демократической партии, которые ранее открыто критиковали Трампа и его политическую программу, рассказали изданию, что они и их коллеги готовятся к «довольно сюрреалистичным и деспотическим сценариям».
Они варьируются от фиктивных расследований или специально организованных налоговых проверок до открытого насилия,» вдохновленного риторикой мести Трампа».
«У меня так много коллег, живущих под постоянными угрозами насилия по отношению к ним, их семьям и их персоналу. Это темные времена». — считает конгрессмен от штата Калифорния Джаред Хаффман.
«Я надеюсь, что никто из моих коллег-демократов не станет американским аналогом Александра Навального», — сказал Джаред Хаффман.