Աշոտյանը կմնա տնային կալանքում
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի նկատմամբ ընտրված տնային կալանք խափանման միջոցը կմնա անփոփոխ։ Այսօր հայտարարեց նիստի նախագահող դատավոր Վահե Դոլմազյանը։
«Այն ռիսկերը, որոնք դատարանի կողմից գնահատվել են ժամանակին, և հիմք հանդիսացել կալանքը փոխելու տնայինկալանք կիրառելու համար, դեռևս առկա են»,-ասաց դատավորը։
Նա նշեց, որ գործով առայժմ հարցաքննվել է երկու վկա, բայց դա չի նշանակում, որ տնային կալանքը կարող է փոխվել միայն այն դեպքում, երբ հարցաքննվեն բոլոր վկաները, հետազոտվեն բոլոր ապացույցները։ Եղել են դեպքեր, երբ դրանից հետո էլ մարդը շարունակել է մնալ տնային կալանքում։

Армен Ашотян останется под домашним арестом
Избранная в отношении зампредседателя Республиканской партии Армении (РПА) Армена Ашотяна мера пресечения в виде домашнего ареста останется неизменной. На заседании Антикоррупционного суда Армении 18 ноября об этом заявил председательствующий судья Ваге Долмазян.
«Риски, на основании которых суд в свое время избрал меру пресечения Ашотяну в виде домашнего ареста, все еще сохраняются», – сказал судья.
Он отметил, что по делу сейчас допрошены 2 свидетеля, но это не означает, что мера пресечения в виде домашнего ареста может быть изменена, когда будут допрошены все свидетели, будут изучены все доказательства. Бывали случаи, что и после этого человек продолжал находиться под домашним арестом.