Աշոտյանը կմնա տնային կալանքում
ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի նկատմամբ ընտրված տնային կալանք խափանման միջոցը կմնա անփոփոխ։ Այսօր հայտարարեց նիստի նախագահող դատավոր Վահե Դոլմազյանը։
«Այն ռիսկերը, որոնք դատարանի կողմից գնահատվել են ժամանակին, և հիմք հանդիսացել կալանքը փոխելու տնայինկալանք կիրառելու համար, դեռևս առկա են»,-ասաց դատավորը։
Նա նշեց, որ գործով առայժմ հարցաքննվել է երկու վկա, բայց դա չի նշանակում, որ տնային կալանքը կարող է փոխվել միայն այն դեպքում, երբ հարցաքննվեն բոլոր վկաները, հետազոտվեն բոլոր ապացույցները։ Եղել են դեպքեր, երբ դրանից հետո էլ մարդը շարունակել է մնալ տնային կալանքում։

The Anti-Corruption Court in Yerevan on Monday extended the house arrest for opposition politician Armen Ashotyan by three more months.
Ashotyan, the deputy chairman of the Republican Party of Armenia (RPA) who served as Armenia’s education minister from 2012-2016, was moved to house arrest in September more than one year after being held in custody.
Presiding judge Vahe Dolmazyan announced at today’s court hearing that "the risks, which were assessed by the court at the time and led to the replacement of detention with house arrest, still persist."
Ashotyan has been charged with abuse of power and money laundering strongly denied by him as politically motivated.