Նախընտրական բում է առաջացնում, պարոն Փաշինյանն իր ռեյտինգն է փորձում բարձրացնել. Քաղաքացիները՝ պաշտոնանկությունների մասին
Նախօրեին հայտնի դարձավ, որ Նիկոլ Փաշինյանի «խնդրանքով», հրաժարականի դիմումներ են ներկայացրել ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը, տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը, քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանը, ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանը։ Պատճառը, ըստ Փաշինյանի, համակարգային է, որի մասին խոսել է կառավարության վերջին նիստում։
Panorama.am-ի հետ զրուցած քաղաքացիներն այն կարծիքին չեն, որ փոփոխությունները կարող են իրավիճակ փոխել այդ ոլորտներում։
«Նախընտրական բում է առաջացնում, պարոն Փաշինյանն իր ռեյտինգը փորձում է բարձրացնել։ Մանկապարտեզի երեխային էլ պարզ է, որ ամեն ինչ տանուլ է տվել, միայն ստախոսությամբ, աչքերին թոզ չփելով հարց չի լուծվի։
Խորքային փոփոխություններ են պետք»,- պաշտոնանակությունների մասին ասաց քաղաքացիներից մեկը։
Մեկ ուրիշի կարծիքով, պետք էին այդ փոփոխությունները և ոչ միայն այդ ոլորտներում։
«Անիմաստ գործողություններ են։ Ոմանց համար միգուցե իմաստ ունեցող։ Զբաղեցնում են և դաշտը, և բնակչությանը։ Չեմ ասում ժողովրդին, որովհետև ժողովրիդ ինչ-որ հատված գոնե չի տրվում այդ ամեն ինչին»,- ասաց քաղաքացին։

Pashinyan seeks to improve his rating: People react to government shake-up in Armenia
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan is attempting to improve his reputation ahead of the 2026 parliamentary elections through the dismissal of top government officials, a respondent told Panorama.am on Tuesday.
Armenia’s Interior Minister Vahe Ghazaryan, Investigation Committee Chairman Argishti Kyaramyan, Chairman of the State Revenue Committee Rustam Badasyan and Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan submitted resignation at Pashinyan’s behest on Monday.
“The dismissals are not personal, but systemic,” Pashinyan wrote on Facebook, thanking the officials for their understanding and cooperation.
People surveyed by Panorama.am in Yerevan believe the government shake-up is unlikely to result in any significant changes.
“Pashinyan is causing a pre-election boom in an attempt to improve his approval ratings,” a man said. “It's absolutely clear that he has failed it all. Telling lies to the people won’t help resolve the problems.”