Ցանկության դեպքում հնարավոր է Հայաստանի և Ռուսաստանի հավաքականների միջև խաղ կազմակերպել. Դոխոյան
Հայաստանի հավաքականի նախկին պաշտպան Կարեն Դոխոյանը, ով 2000-2006 թվականներին հանդես է եկել ««Կռիլյա Սովետով» ռուսական ֆուտբոլային ակումբում, ասել է, որ Հայաստանի հավաքականը կարող է ընկերական հանդիպում անցկացնել Ռուսաստանի հետ։
«Կարծում եմ, որ ցանկության դեպքում հնարավոր է Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև խաղը։ Ինչու՞ ոչ։ Ես քաղաքականությամբ չեմ զբաղվում, սա ֆուտբոլ է, սպորտ։ Ղեկավարները պետք է որոշեն։
Չնայած ֆուտբոլն ասոցացվում է քաղաքականության հետ, ինչո՞ւ նման հանդիպում չանցկացնել։
Չէի ցանկանա համեմատել այս թիմերին, տարբեր են։ Բայց եթե այդպիսի խաղ կայանար, լավ կլիներ։ Նման մրցակիցները միմյանց արժանի են»,- championat.com հետ զրույցում ասել է Կարեն Դոխոյանը:

Карен Дохоян не исключил товарищеского матча сборных Армении и России
Экс-защитник сборной Армении Карен Дохоян, который с 2000-го по 2006-й выступал в «Крыльях Советов», допустил, что армянская национальная команда может провести товарищеский матч с Россией.
«Я думаю, что при желании матч России и Армении возможен. Почему нет? Я политикой не занимаюсь, это футбол, спорт. Руководители должны решать. Хотя футбол и связан с политикой, но почему бы и не провести такой матч?
Я бы не хотел сравнивать эти сборные, они разные. Но если бы игра состоялась, она была бы хорошей. Такие соперники достойны друг друга», — сказал Дохоян в беседе с корреспондентом «Чемпионата».