Վահե Ղազարյանի հետ մանկությունից ընկերներ ենք, սա որոշ հարցերում մի քիչ խանգարել է. Փաշինյան
Նիկոլ Փաշինյանը Ներքին գործերի նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Արփինե Սարգսյանին:
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել Վահե Ղազարյանին Ներքին գործերի նախարարի պաշտոնում կատարած աշխատանքի և ներդրման համար:
«Պիտի արձանագրեմ, որ պարոն Ղազարյանի դերը Ոստիկանության բարեփոխումների մեկնարկի և հաջող ընթացքի գործում անուրանալի է: Եվ նա, ըստ էության, լինելով Ոստիկանության երկարամյա ծառայող, շատ ուղիղ և մեծ ներդրում է ունեցել Ոստիկանության բարեփոխումների և հետագայում նաև Ներքին գործերի նախարարության ձևավորման գործընթացում:
Պիտի արձանագրեմ նաև, որ պարոն Ղազարյանի պաշտոնավարումը, ըստ էության, համընկել է շատ բարդ մի ժամանակաշրջանի հետ. նա նշանակվել է Ոստիկանության պետի պաշտոնում քովիդի համավարակի շրջանում, հետո պատերազմական շրջանը, դրանից հետևող բարդ իրադրությունները և իրավիճակը: Եվ այս ընթացքում նրա կատարած աշխատանքը, իհարկե, բարձր գնահատանքի է արժանի»,- նշել է Փաշինյանը։
Միաժամանակ նա նշել է. «Մենք իրար ճանաչում ենք շատ վաղուց, մենք 37 տարի գիտենք իրար և մանկությունից ընկերներ ենք, և սա մի հանգամանք է, որը, իհարկե, շատ հարցերում մեզ մեծապես օգնել է, բայց որոշ հարցերում, այնուամենայնիվ, մի քիչ խանգարել է։
Բայց ընդհանուր առմամբ ես կարող եմ ասել, որ իսկապես այս բարդ ժամանակահատվածում ոստիկանությունը, ներքին գործերի նախարարությունը, պարոն Ղազարյանի առաջնորդությամբ, ի վիճակի է եղել պահպանել Հայաստանում իրավակարգը և միևնույն ժամանակ բարեփոխումների շատ ծավալուն գործընթաց է տեղի ունեցել»։

Никол Пашинян: Мы с Ваге Казаряном друзья детства, в некоторых вопросах это обстоятельство несколько мешало
16:21 21/11/2024
Никол Пашинян 21 ноября представил аппарату министерства внутренних дел Республики Армения новоназначенного министра Арпине Саркисян. Подробности приводятся на сайте правительства Армении.
Никол Пашинян поблагодарил Ваге Казаряна за его работу и вклад на посту министра внутренних дел.
«Должен констатировать, что роль г-на Казаряна в запуске и успешной реализации реформ полиции неоспорима. Он, будучи многолетним сотрудником полиции, по сути, внес очень непосредственный и большой вклад в процесс реформы полиции, а затем и в формирование министерства внутренних дел.
Должен также зафиксировать, что срок полномочий г-на Казаряна совпал с очень трудным периодом: он был назначен начальником полиции во время пандемии ковид, затем был период войны, последующих сложных ситуаций. И проделанная им за этот период работа, конечно, заслуживает высокой оценки», – отметил Пашинян.
«Мы с господином Казаряном знакомы давно, 37 лет, дружим с детства. И это обстоятельство, конечно, во многих вопросах нам очень помогало, но, тем не менее, в некоторых вопросах это обстоятельство несколько мешало.
Но, в целом, могу сказать, что в этот сложный период полиция, МВД под руководством Ваге Казаряна смогли обеспечить правопорядок в Армении, в то же время был реализован очень объемный процесс реформ», – добавил Пашинян.