Visa-ն խտրականություն է դնում ԶԼՄ-ների միջև՝ սահմանափակելով աշխատանքը
Այսօր՝ նոյեմբերի 22–ին Երևանում կայանալիք Visa Cashless Forum 2024 միջոցառմանը սահմանափակվել է ԶԼՄ-ների աշխատանքը։ Կազմակերպիչները բացի երեք լրատվամիջոցից՝ Civilnet, Mediamax և Հանրային հեռուստաընկերություն, այլ ԶԼՄ-ների մուտքն արգլել են՝ խոչընդոտելով մամուլի աշխատանքը։
Visa–ի հայաստանյան ներկայացուցիչ Աննա Բուբուշյանը մերժել է հավատարմագրել հայկական «ԱՌԿԱ» տնտեսական գործակալությունը՝ պնդելով, թե որոշումը փոփոխության ենթակա չէ։
Նշենք, որ ֆինանսական ոլորտին առնչվող այս կարևոր միջոցառումը Երևանում անց է կացվում առաջին անգամ՝ մամուլի աշխատանքի կոպիտ սահմանափակումներով։
«2000 թվականի արդյունքներով՝ «ԱՌԿԱ» գործակալությունը ՀՀ կենտրոնական բանկի կողմից ճանաչվել է Հայաստանի լավագույն տնտեսական գործակալությունը»,-գրում է «ԱՌԿԱ» տեղեկատվական գործակալությունը։

Visa has restricted the media access to the Cashless Forum 2024 to be held in Yerevan for the first time on November 22.
Only CivilNet, Mediamax and the Public TV Company have been allowed to cover the event, ARKA news agency reported, citing Anna Bubushyan, who represents Visa's interests in Armenia.
"ARKA news agency expressed interest in participating in the event too. However, we were told that the script of the event had already been approved and nothing could be changed," it said.
"In 2000, ARKA news agency was recognized by the Central Bank of Armenia as the best economic news agency in Armenia," the agency added.