Ճիշտ հոր պես․ Քիմ Քարդաշյանը սովորում է իրավաբանության  յոթերորդ կուրսում
Քիմ Քարդաշյանը ոչ միայն ռեալիթի աստղ է, գործարար և բազմազավակ մայր։ Նա նաև ջանասեր իրավագիտության ուսանող է։ Այս մասին գրում է peopletalk.ru-ն։
Քարդաշյանն ուսման յոթերորդ տարում է։ Նա  նոր կարևոր իրադարձությունը նշեց սելֆիով՝ կրելով տեսության համար նախատեսված ակնոցներ և շրջապատված իրավաբանական գրքերով:
«Իրավաբանական դպրոց», - ահա այն ամենը, ինչ գրել է Քիմը մակագրության մեջ։
2018թ․-ին Քիմը որոշել է գնալ հոր՝ հանգուցյալ փաստաբան Ռոբերտ Քարդաշյանի հետքերով։ Այնուհետև նա սկսեց չորս տարվա պրակտիկա Սան Ֆրանցիսկոյի իրավաբանական գրասենյակում: Նա հունիսին հայտնեց, որ դեռ աշխատում է փաստաբան դառնալու վուղղությամբ: Նա նախատեսում է ավարտական քննություններ հանձնել 2025 թվականին։
Չնայած այն հանգամանքին, որ Քիմը դեռ իրավաբան չէ, նա իր թիկունքում արդեն իսկ ունի իրավական հաջողություններ։ Նա օգնեց ղեկավարել Էլիս Մարի Ջոնսոնի ներման հաջող արշավը, որը դատապարտվել էր ցմահ ազատազրկման ոչ բռնի հանցագործության համար:
Քիմ Քարդաշյանը մտադիր է որպես իրավաբան հանդես գալ ոչ միայն կյանքում, այլև էկրանին։ Նա կխաղա  «Ամեն ինչ արդար է» սերիալում գլխավոր դերը։

Вся в отца: у Ким Кардашьян седьмой год юридического образования
Ким Кардашьян – не только звезда реалити, бизнесвумен и многодетная мать. Она еще и прилежная студентка юридического факультета, пишет peopletalk.ru.
Кардашьян перешла на седьмой год обучения. Новую веху она отметила селфи в очках для чтения и окружении книг по юриспруденции. «Юридическая школа», – это все, что Ким написала в подписи.
Ким решила пойти по стопам отца, покойного адвоката Роберта Кардашьяна, в 2018 году. Тогда она поступила на четырехлетнюю стажировку в юридическую фирму в Сан-Франциско. В июне она заявила, что все еще работает над тем, чтобы стать адвокатом. Выпускные экзамены она планирует сдать в 2025 году.
Несмотря на то, что Ким еще не является юристом, за ее плечами уже есть юридические успехи. Она помогла успешно провести кампанию за помилование Элис Мари Джонсон, которая была приговорена к пожизненному заключению за ненасильственное преступление.
В качестве юриста Ким Кардашьян намерена выступать не только в жизни, но и на экране. Она сыграет главную роль в сериале «Все справедливо».