Ջերմաստիճանը կնվազի 6-10 աստիճանով
Հայաստանի տարածքում նոյեմբերի 23-ի ցերեկը, 24-ին, 28-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Նոյեմբերի 25-27-ին հանրապետության շրջանների զգալի մասում  սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային շրջաններում ձյան տեսքով։
Քամին՝ հյուսիսարևմտյան` 2-5 մ/վ, նոյեմբերի 25-ին առանձին շրջաններում սպասվում է նաև քամու ուժգնացում մինչև 17-20մ/վ։
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի հաղորդմամբ, օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 25-ի ցերեկը, 26-28-ին աստիճանաբար կնվազի 6-10 աստիճանով։
Երևանում նոյեմբերի 23-ի ցերեկը, 24-ին, 28-ին  սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Նոյեմբերի 25-27-ին սպասվում են տեղումներ։

Ветер, осадки и похолодание: синоптики рассказали, какая погода прогнозируется в Армении с понедельника
Днем 23 ноября, а также 24 и 28 ноября на территории Армении прогнозируется погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении.
А в период с 25 по 27 ноября преимущественно на всей территории республики ожидаются осадки, в горных регионах и предгорьях – в виде снега.
Ветер будет дуть северо-западный со скоростью 2-5 м/с, 25-го ноября в отдельных регионах также ожидается усиление ветра до 17-20 м/с.