Վիլնյուսում վթարի ենթարկված DHL բեռնատար ինքնաթիռն այնտեղ էր թռչում Գերմանիայից։ lenta.ru-ի փոխանցմամբ,այդ տեղեկությունն առկա է FlightAware պրոֆիլի պորտալի տվյալներից:
Կայքում առկա տեղեկատվության համաձայն՝ Boeing 737-400 ինքնաթիռը օդ է բարձրացել Լայպցիգի օդանավակայանից 6:08-ին։ 7:31-ին հաղորդագրություն է ստացվել պայթյունի մասին։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Լիտվայի մայրաքաղաքում DHL ինքնաթիռն ընկել է բնակելի շենքերի վրա։ Վթարի պահին ինքնաթիռում եղել են 4 մարդ՝ երկու օդաչուն և ընկերության երկու աշխատակիցը։ Օդաչուներից մեկը զոհվել է, մյուսին հաջողվել է փրկել։ Իրականացվում են փրկարարական աշխատանքներ։

Момент крушения грузового самолета DHL в Вильнюсе сняли на видео.
Агентство Reuters сообщило, что грузовой самолет DHL потерпел крушение вблизи аэропорта Вильнюса. Борт упал, когда собирался совершить посадку.
Как передает РИА Новости, генеральный комиссар полиции Арунас Паулаускас сообщил, что в результате крушения погиб один из четырех членов экипажа.
Генеральный директор DHL Lietuva Миндаугас Пиворюнас заявил, что причина крушения пока неизвестна, информации о грузе самолета тоже нет. В национальном центре по управлению кризисными ситуациями уточнили, что причина расследуется как связанная с "техническими проблемами".