ՍԴ-ն որոշեց՝ 102 մլն եվրոյի վարկի մասին համաձայնագրով ստանձնած պարտավորությունները համապատասխանում են Սահմանդրությանը
17:13 26/11/2024
Հայաստանի Հանրապետության ու Վերակառուցման և զարգացման միջազգային բանկի միջև «Համընդհանուր առողջապահական ծածկույթի ծրագրի իրականացում» վարկային համաձայնագրում ամրագրված պարտավորությունների՝ Սահմանադրությանը համապատասխանության հարցը որոշելու վերաբերյալ» գործով ՍԴ-ն որոշեց.
1. Հայաստանի Հանրապետության ու Վերակառուցման և
զարգացման միջազգային բանկի միջև «Համընդհանուր առողջապահական ծածկույթի
ծրագրի իրականացում» վարկային համաձայնագրում ամրագրված պարտավորությունները համապատասխանում են Սահմանդրությանը։
2. Սույն որոշումը վերջնական է և ուժի մեջ է մտնում հրապարակման պահից։
Որոշման վերաբերյալ հատուկ կարծիք ունեն դատավորներ Խունդկարյանը և Սաֆարյանը։

КС постановил: Принятые кредитным соглашением на 102 млн евро обязательства соответствуют Конституции
17:32 26/11/2024
Конституционный суд Армении 26 ноября огласил решение по вопросу соответствия Конституции обязательств, предусмотренных кредитным соглашением «Реализация программы всеобщего медицинского страхования» между Республикой Армения и Международным банком реконструкции и развития.
Так, КС Армении постановил:
1. Обязательства, закрепленные в кредитном соглашении «Реализация программы всеобщего медицинского страхования» между Республикой Армения и Международным банком реконструкции и развития, соответствуют Конституции.