Գործադիրը պետական բյուջեից համայնքներին 2 մլրդ 44 մլն դրամ համաֆինանսավորում տրամադրեց
«Ձեզ եմ ներկայացնում սուբվենցիոն ծրագրերը 2024 թվականի պետական բյուջեից համաֆինանսավորման նպատակով ՀՀ մարզպետների աշխատակազմին 2 մլրդ 43 մլն 744 հազար դրամ հատկացնելու վերաբերյալ որոշման նախագիծը»,- կառավարության նիստում հայտնեց ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանը։
Նշելով, որ նախագծով առաջարկվում է ֆինանսավորել 20 համայնքի 29 սուբվենցիոն ծրագիր՝ նախարարաը հրապարակեց մարզպետարաններին տրամադրվող գումարների չափը, ոստ որի Արագածոտնի մարզի 1 ծրագրին կհատկացվի 22.4 մլն դրամ, Արարատի մարզի 7 ծրագրին՝ 984.2 մլն դրամ, Արմավիրի 3 ծրագրին՝ 100.8 մլն, Գեղարքունիքի մարզի 1 ծրագրին՝ 92.8 մլն, Լոռու մարզի 4 ծրագրին՝ 254.7 մլն, Շիրակի մարզի 7 ծրագրին՝ 550.6 մլն, Սյունիքի 2 ծրագրին՝ 161.5 մլն  և Վայոց ձորի մարզի 4 ծրագրին՝ 17.5 մլն դրամ:
«Նախագծով 2024 թվականին պետական բյուջեից սուբվենցիաներին է ուղղվում 22 մլրդ դրամ համաֆինանսավորում»,-հայտարարեց Խուդաթյանը:

The Armenian government has approved the allocation of around 2.44 billion drams to co-finance programs in Armenia's provinces.
The funds will be used to implement 29 subvention schemes in 20 communities, Territorial Administration and Infrastructure Minister David Khudatyan announced at a cabinet meeting on Thursday.
A total of 22.4 million drams will be allocated for 1 program in Aragatsotn Province, 984.2 million drams for 7 programs in Ararat Province, 100.8 million drams for 3 programs in Armavir Province, 92.8 million drams for 1 program in Gegharkunik Province, 254.7 million drams for 4 programs in Lori Province, 550.6 million drams for 7 programs in Shirak Province, 161.5 million drams for 2 programs in Syunik Province and 17.5 million drams for 4 programs in Vayots Dzor Province.
The government co-financing for the implementation of subvention programs amounts to 22 billion drams this year.