Նախնական տեղեկություններով մահացած 4 տարեկան երեխայի մարմնի վրա բռնության հետքեր չկան. Նարեկ Սարգսյան
Այսօր, դեկտեմբերի 2-ին ժամը 11:40-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Արաբկիրի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ «Արաբկիր» բժշկական կենտրոն երեխա է տեղափոխվել, ով մահացել է:
«Panorama.am»-ը կապ հաստատեց ՆԳ նախարարի մամուլի քարտուղար Նարեկ Սարգսյանի հետ, որը հաստատեց դեպքի մասին տարածված տեղեկությունը։
«Նախնական տեղեկություններով երեխայի մարմնի վրա բռնության հետքեր չկան և փաստաթղթերը փոխանցվել են Քննչական կոմիտե»,-հայտնեց Սարգսյանը։
Հիշեցնենք, որ աղջնակը 4 տարեկան, որին շտապօգնության ավտոմեքենայով նշված բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ՝ Կիևյան 5 հասցեում գործող թիվ 28 մանկապարտեզից։

МВД Армении: По предварительным сведениям, на теле скончавшегося 4-летнего ребенка следов насилия не обнаружено
16:13 02/12/2024
Сегодня, 2 декабря, около 11:40 в арабкирский отдел полиции МВД Армении поступили оперативные данные о госпитализации в медцентр «Арабкир» ребенка, который скончался.
Корреспондент Panorama.am связался с пресс-секретарем МВД Армении Нареком Саркисяном, который подтвердил распространившуюся  информацию о происшествии.
«По предварительным сведениям, на теле ребенка следов насилия не обнаружено, все материалы переданы в СК»,– сообщил Нарек Саркисян.
Как ранее сообщалось, 4-летняя девочка была доставлена в медцентр на карете «Скорой помощи» из детского сада №28, расположенного на улице Киевяна, 5.