Հովիկ Աղազարանը վայր չի դնում մանդատը
Իմ կյանքի ծանրագույն որոշման համար, ի թիվս այլ հիմնավորումների, որոնք կարող են նաև սուբյեկտիվ լինել, հիմք են հանդիսացել հետևյալ երկու հանգամանքը.
1. ԱԺ լսումների ժամանակ պարոն Քյարամյանը հայտարարեց, որ իրեն միջնորդել են որդուս մասնակցությամբ քրեական վարույթի գործով։ Այդ միջադեպքի առիթով նախձեռնված է քրեական վարույթ։
2. Քրեական վարույթ է հարուցված նաև մանր եղջերավոր անասունների արտահանման հետ կապված ինչ-որ գործով, որտեղ ես ներգրավված եմ որպես վկա։ Հետևաբար, եթե ես ընդունեի վարչապետի խնդրանքը, ապա հետագայում՝ այս վարույթների ավարտի պարագայում պարզվի, որ ես մեղավորություն չունեմ, հասարակության մեջ կարող է տպավորություն ստեղծվել, որ ինձ ինչ-որ գործարք է առաջարկվել և ես գնացել եմ գործարքի»,-հայտարարել է նա։

Овик Агазарян ответил отказом на просьбу Никола Пашиняна сложить депутатский мандат
Депутат Национального Собрания Армении от фракции правящей партии «Гражданский договор» Овик Агазарян ответил отказом на просьбу Никола Пашиняна сложить депутатский мандат.
«С глубоким сожалением сообщаю, что вынужден отклонить просьбу премьера.
Для тяжелейшего решения в моей жизни, в числе прочих обоснований (они могут быть и субъективными), основанием послужили два следующих обстоятельства:
1. Во время слушаний в НС г-н Кярамян (уже бывший глава СК Армении Аргишти Кярамян. – Ред.) заявил, что к нему обращались в связи с уголовным производством, где фигурирует мой сын. В связи с данным инцидентом инициировано уголовное производство.
2. Уголовное производство возбуждено и по какому-то делу, связанному с экспортом мелкого рогатого скота, я привлечен в качестве свидетеля.
Соответственно, если бы я выполнил просьбу премьера и сложил мандат, то в будущем, даже если при завершении производств выяснится, что я не виновен, у общества может сложиться впечатление, что мне предложили какую-то сделку».