Գործադուլի դուրս եկած վարորդներին աշխատանքից  ազատելու մասին իրազեկել են WhatsApp-ով
Գործադուլի դուրս եկած վարորդներին աշխատանքից  ազատելու մասին իրազեկել են WhatsApp հավելվածի միջոցով։ Այս մասին վարորդները պատմել են լրագրողներին ու ցույց տվել ցուցակները։ Ցուցակներում ազատված վարորդների թիվը գերազանցում է երկու տասնյակը։
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ի մեծ թվով վարորդներ հրաժարվել են դուրս գալ երթուղիներ՝ բողոքելով աշխատանքային վատ պայմաններից։ Գործադուլի հետևանքով մարդիկ տևական ժամանակ անցկացրել են կանգառներում՝ չկարողանալով ժամանակին հասնել աշխատանքի, դասի։
«Որևէ տեսակի շանտաժի չենք տրվելու, կոմպրոմիսի չենք գնալու։ Կազմակերպիչները ենթարկվելու են խիստ պատասխանատվության»,-ի պատասխան հայտարարել է Երևանի քաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցնող Տիգրան Ավինյանը։

Объявивших забастовку водителей автобусов в Ереване уведомили об увольнении через сервис обмена сообщениями WhatsApp. Об этом водители рассказали журналистам и показали списки. В них число уволенных водителей превышает 20.
Напомним, с утра 3 декабря большое число водителей ЗАО «Ереванский автобус» отказались выйти на маршруты, жалуясь на плохие условия труда. Из-за забастовки водителей гражданам пришлось провести много времени на остановках, опоздав на работу и на занятия.
«Во-первых, хочу извиниться перед ереванцами за сложившуюся ситуацию. В то же время хочу четко зафиксировать: не поддадимся на какой бы то ни было шантаж и на компромисс не пойдем.
Организаторы будут привлечены к строгой ответственности», – в ответ заявил занимающий пост мэра Еревана Тигран Авинян.