Քաղաքապետարանն ավտոբուսի վարորդների ընդունելություն է հայտարարել
«Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ին անհրաժեշտ են «Դ» կարգի վարորդական իրավունք ունեցող վարորդներ՝ շարժակազմերը համալրելու համար։ Այսօր նման հայտաարություն է տարածել Երևանի քաղաքապետարանը՝ ներկայացնելով Հարկված (մաքուր) աշխատավարձերը՝
.«ՄԱՆ» – 401 500 ՀՀ դրամ,
.«Ժոնգ Տոնգ» – 309 500 ՀՀ դրամ,
.«Գազել Սիթի» – 219 500 ՀՀ դրամ։
«Աշխատանքային պայմաններին  ծանոթանալու համար՝ դիմել «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ, ք. Երևան, Թևոսյան 9 հասցեով՝ աշխատանքային օրերին, ժամը, 10:00 – 15:00 կամ զանգահարել նշված հեռախոսահամարով՝ 093 674480»,-աաված է քաղաքապետարանի տարածած հայտարարության մեջ։
Հիշեցնենք, որ երեկ առավոտյան «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ի մեծ թվով վարորդներ հրաժարվել են դուրս գալ երթուղիներ՝ բողոքելով աշխատանքային վատ պայմաններից։ Գործադուլի հետևանքով մարդիկ տևական ժամանակ անցկացրել են կանգառներում՝ չկարողանալով ժամանակին հասնել աշխատանքի, դասի։
«Որևէ տեսակի շանտաժի չենք տրվելու, կոմպրոմիսի չենք գնալու։ Կազմակերպիչները ենթարկվելու են խիստ պատասխանատվության»,-ի պատասխան հայտարարել է Երևանի քաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցնող Տիգրան Ավինյանը։

Мэрия Еревана ищет новых водителей после увольнения вышедших на забастовку
Для пополнения подвижного состава ЗАО «Ереванские автобусы» требуются водители с водительским удостоверением категории D. Такое заявление сегодня  распространила мэрия  Еревана и представила чистые зарплаты: 401 500 драмов (автобусы MAN), 309 500 драмов (автобусы Zhong Tong) и 219 500 драмов (Gazel City).
«Для ознакомления с условиями работы обращайтесь в ЗАО «Ереванские автобусы» по адресу г. Ереван, Тевосяна 9, в рабочие дни с 10:00 до 15:00 или позвоните по номеру телефона 093 67 44 80», – говорится в заявлении.
Напомним, с утра 3 декабря большое число водителей ЗАО «Ереванский автобус» отказались выйти на маршруты, жалуясь на плохие условия труда. Из-за забастовки водителей гражданам пришлось провести много времени на автобусных остановках, опоздав на работу и на занятия.
«Во-первых, хочу извиниться перед ереванцами за сложившуюся ситуацию. В то же время хочу четко зафиксировать: не поддадимся на какой бы то ни было шантаж и на компромисс не пойдем. Организаторы будут привлечены к строгой ответственности», – в ответ заявил занимающий пост мэра Еревана Тигран Авинян.
Позднее стало известно, что после забастовки около 40 водителей были уволены. В ходе пресс-конференции вице-мэр Сурен Григорян сообщил, что у мэрии есть резерв кадров, которые готовы занять освободившиеся места.