Արգիշտի Մեխակյանը նշանակվել է Արմավիրի մարզպետ
Արգիշտի Մեխակյանը նշանակվել է Արմավիրի մարզպետ: Այս մասին կառավարության նիստում հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշեց, որ Ա. Մեխակյանը  Խոյ խոշորացված համայնքի ղեկավարն է եղել, ԱԺ պատգամավոր, իսկ ավելի վաղ զբաղեցրել է Արմավիրի մարզպետի տեղակալի պաշտոնը։
«Վերջին տարիներին Արգիշտի Մեխակյանը ներգրավված է եղել պետական կառավարման համակարգում»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Արգիշտի Մեխակյանը շնորհակալություն հայտնեց մարզպետի պաշտոնում իրեն առաջադրելու համար։
«Ինձ համար չափազանց մեծ պատիվ է ստանձնելու Արմավիրի մարզպետի պաշտոնը, ունենալ անմիջական ներգրավվածություն հարազատ մարզի զարգացման, հզորացման գործում։ Քաջատեղյալ լինելով մարզի խնդիրներին՝ ամեն ինչ անելու եմ արադարացնելու ինձ վստահող մարդկանց ու Արմավիրի մարզի բնակչության ակնկալիքները»,- ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ Արմավիրի մարզպետ Դավիթ Խուդաթյանը նշանակվել է տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար։

У Армавирской области Армении новый губернатор
Аргишти Мехакян назначен губернатором Армавирской области Армении. Соответствующий проект решения был одобрен на заседании правительства 5 декабря.
Мехакян, ранее занимавший пост главы укрупненной общины Хой, сменит на этом посту Давида Худатяна, который был назначен министром территориального управления и инфраструктур РА.
«Аргишти Мехакян в последние годы был задействован в системе государственного управления», - заявил Никол Пашинян сегодня на заседании кабмина.
Мехакян в свою очередь поблагодарил за выдвижение своей кандидатуры, указал, что для него большая честь вступить в должность губернатора Армавирской области, принимать непосредственное участие в деле развития и усиления родной области.