Տարածաշրջանը փոփոխվում է բառացիորեն օրերի ընթացքում. Վարդան Ոսկանյան
«Դեռևս որոշ ժամանակ առաջ Իսրայելի կողմից Լիբանանի ռմբահարումները փառաբանող Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի քարոզչամեքենան սկսել է հակաիսրայելական արշավ»,-նշոմ է իրանագետ Վարդան Ոսկանյանն ու թելագրամի իր ալիքում մի օրինակ ներկայացրել։
Նրա խոսքով, այժմ նույն կերպ ռմբահարվում և նվաճվում է Սիրիան՝ այն նույն Սիրիան, որի համար պատասխանատվությունն արդեն ոչ թե Իրանինը կամ Ռուսաստանինն է, այլ էրդողանական վարչախմբինը։
«Տարածաշրջանը փոփոխվում է բառացիորեն օրերի ընթացքում, և մեզ դեռ շատ անակնկալ վերադասավորումներ են սպասվում։

Вардан Восканян: Регион меняется буквально за считанные дни
Агитпроп бакинского варварского режима, буквально еще недавно прославляющий бомбардировки Ливана со стороны Израиля, начал антиизраильскую кампанию, обращает внимание заведующий кафедрой иранистики факультета востоковедения Ереванского государственного университета (ЕГУ) Вардан Восканян и приводит пример.
По его словам, сейчас точно так же бомбардировке и захвату подвергается Сирия – та же Сирия, за которую ответственность лежит уже не на Иране или России, а на эрдогановском режиме.
«Регион меняется буквально за считанные дни, и впереди нас ждет еще немало неожиданных рокировок.
P.S. Скриншот пропагандистского текста на русском языке – с одного из ресурсов агитпропа бакинского диктатора», – указывает Восканян.